Ruszył konkurs na projekt flagi Kociewia

 • 06.06.2022, 09:06
 • Wrota Tczewa / Redakcja (oprac. Aleksandra Kęprowska)
Ruszył konkurs na projekt flagi Kociewia fot. Radio Tczew

Podziel się:

Oceń:

Flaga ma stać się jednym z zewnętrznych oraz symbolicznych elementów tożsamości Kociewiaków. Będzie wykorzystywana w celach identyfikacyjnych, promocyjnych i popularyzatorskich.

Informacje pochodzą ze strony Wrota Tczewa.

 

Konkurs na projekt flagi Kociewia

 

Nieformalna grupa "Kasztelania Bytońska", działająca przy Publicznej Szkole Podstawowej im. Edmunda Dywelskiego w Bytoni, ogłosił konkurs na projekt flagi Kociewia.

Inicjatywa kociewskiej flagi nie jest nowa - powstała już kilka lat temu po 2. Walnych Plachandrach i miała być zrealizowana w ramach Kongresu Kociewskiego. Jednak z powodu pandemicznych ograniczeń nie udało się przeprowadzić konkursu.

 

Ale jest na to szansa właśnie teraz! A wszystko to za sprawą działającej od wielu lat na rzecz Kociewia „Kasztelanii Bytońskiej”, która postanowiła ogłosić konkurs na flagę Kociewia. Do współpracy w realizacji tego projektu  zaproszono przedstawicieli wszystkich kociewskich samorządów, organizacji społecznych i pozarządowych.

- Wrota Tczewa

 

24 maja do pelplińskiej Biblioteki Diecezjalnej zjechało liczne grono samorządowców i działaczy regionalnych z całego Kociewia, by przedyskutować sprawę flagi. Doprecyzowano więc regulamin i powołano komisję konkursową

 

Regulamin

 

 • Flaga powinna jednoznacznie kojarzyć się z regionem Kociewia, nawiązywać do jego herbu, tradycji, kultury, przyrody i w syntetyczny sposób wyrażać jego charakter.
   
 • Konkurs ma charakter otwarty i skierowany jest do osób pełnoletnich.
   
 • Ogłoszenie wyników nastąpi do 28 sierpnia.
   
 • Zwycięzca konkursu otrzyma bon podarunkowy o wartości 4000 złotych.

- fragmenty regulaminu

 

Dodatkowe informacje można uzyskać pod adresem mailowym: [email protected] lub telefonicznie: 509 682 738

 

>> Szczegóły konkursu wraz z regulaminem DOSTĘPNE SĄ TUTAJ.<<

Wrota Tczewa / Redakcja (oprac. Aleksandra Kęprowska)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe