Malbork: 19-letni złodziej złomu zatrzymany na gorącym uczynku

  • 07.06.2022, 07:00
  • KPP Malbork / Redakcja (oprac. Dawid Chęć)
Malbork: 19-letni złodziej złomu zatrzymany na gorącym uczynku fot. KPP Malbork

Podziel się:

Oceń:

Malborscy policjanci, na gorącym uczynku, zatrzymali 19-latka, który wózkiem przewoził swoje łupy z kradzieży z jednej z posesji na terenie miasta. Mężczyzna przez kilka dni „wyczyścił” pomieszczenie gospodarcze z metalowych przedmiotów o łącznej wartości prawie 800 złotych.

 

"Mężczyzna przyznał, że złom, który przewoził pochodził z kradzieży"

 

Ukradł też wózek do przewiezienia skradzionych rzeczy na złom:

 

W ubiegły czwartek malborscy policjanci zostali powiadomieni przez właścicielkę posesji na terenie miasta, że zauważyła na ulicy młodego mężczyznę prowadzącego dwukołowy wózek, na którym znajdowały się metalowe elementy. Wśród przewożonych przedmiotów kobieta dostrzegła rzeczy, które kilka dni wcześniej zostały jej skradzione z posesji.

Natychmiast w ten rejon udał się patrol i funkcjonariusze rozpoczęli penetrację terenu. Na jednej z ulic, niedaleko skupu złomu, mundurowi zauważyli mężczyznę z wózkiem, odpowiadającemu rysopisowi ze zgłoszenia pokrzywdzonej. W przewożonych przez 19-latka przedmiotach znajdowały się elementy metalowe zgodne z opisem właścicielki okradzionej posesji. Mężczyzna przyznał, że złom, który przewoził pochodził z kradzieży. Funkcjonariusze zatrzymali 19-latka, a skradzione przedmioty oddali właścicielce.

- KPP Malbork

 

Jak ustalili policjanci, zatrzymany przez kilka dni, wykorzystując nieobecność właścicieli, „odwiedzał” posesję i z niezabezpieczonego pomieszczenia gospodarczego wynosił przedłużacze oraz składowane tam drobne metalowe i aluminiowe elementy gospodarstwa domowego o łącznej wartości prawie 800 złotych. W trakcie czynności okazało się, że 19-latek ukradł też wózek, żeby przewieźć swoje łupy na złom. W piątek śledczy przedstawili mężczyźnie zarzuty kradzieży.

Za to przestępstwo grozi mu do 5 lat więzienia.

KPP Malbork / Redakcja (oprac. Dawid Chęć)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe