Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 19 kwietnia 2024 20:22

Depilacja z użyciem lasera diodowego

Depilacja laserowa to jeden z najbardziej popularnych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej. Wykonana przez wykwalifikowanego specjalistę jest skuteczną oraz w pełni bezpieczną metodą pozbycia się owłosienia, z której korzysta coraz więcej osób.
  • 13.11.2018 09:00
  • Autor: Grupa Tipmedia
Depilacja z użyciem lasera diodowego

Na zabieg depilacji laserowej decyduje się coraz więcej osób, zarówno płci żeńskiej jak i męskiej. Pozwala on na usunięcie zbędnego owłosienia z różnych części ciała. W trakcie zabiegu wykorzystywane jest zjawisko selektywnej fototermolizy, dzięki czemu efekty depilacji są niezwykłe trwałe. W trakcie zabiegu kosmetolog przykłada głowicę lasera do owłosionej i wcześniej przygotowanej do zabiegu skóry. Wytwarzana przez laser wiązka światła jest pochłaniana przez melaninę, czyli barwnik zawarty w cebulkach włosów.

Impuls laserowy zamienia się w energię termiczną, dzięki czemu następuje zniszczenie struktur odpowiedzialnych za wzrost niechcianych włosków. Zabieg depilacji laserowej może powodować u pacjenta dyskomfort, w postaci nieprzyjemnego pieczenia, szczypania oraz swędzenia. Objawy te są odczuwane bardzo indywidualne i w dużej mierze zależą od odporności organizmu na ból. Po zabiegu skóra może być zaczerwieniona i w depilowanych okolicach może pojawić się obrzęk okołomieszkowy. Objawy te zazwyczaj znikają kilka godzin po wykonaniu zabiegu. W ostatnim czasie dużą popularnością w wielu gabinetach cieszą się lasery diodowe, które to dzięki posiadaniu głowicy o większej powierzchni znacznie skracają czas trwania zabiegu. Ten innowacyjny sprzęt jest bardziej komfortowy, gdyż pozwala na znaczne zminimalizowanie odczucia bólu. Można go bezpiecznie stosować na skórę z trądzikiem różowatym, zaczerwienioną oraz u osób, które borykają się z poszerzonymi naczyniami krwionośnymi.

Przy pomocy lasera diodowego wykonywany jest zabieg fotodepilacji, który polega na niszczeniu cebulek włosowych za pomocą wiązek światła. Kuracja trwałego usuwania owłosienia trwa zazwyczaj kilka sesji i jest uzależniona od indywidualnych potrzeb klienta. W niektórych przypadkach konieczne jest przeprowadzenie co najmniej raz w roku sesji utrwalającej. Z zabiegów z użyciem lasera diodowego nie powinny korzystać kobiety w ciąży i osoby cierpiące na choroby skóry, wśród których można wymienić bielactwo i łuszczycę. Co prawda nie ma przeciwwskazań do wykonania takiego zabiegu u osób posiadających jasne i rude włosy, ale muszą mieć świadomość, że włoski o jasnym kolorze często nie reagują na światło lasera i zabieg może być nieefektowny. Ponadto zabiegowi z użyciem lasera diodowego nie powinny się poddawać osoby posiadające świeżą opaleniznę i korzystające z solarium. Z depilacji nie mogą skorzystać osoby posiadające znamiona na skórze, posiadające owrzodzenia żylakowe oraz ze skłonnościami do przebarwień. Po zabiegu należy przez co najmniej 3 dni dbać o higienę skóry. W tym celu należy ją przemywać mleczkiem bezalkoholowym.

--- Artykuł sponsorowany ---