Dobre rozwiązania na duże porządki!

  • 28.12.2018, 12:00
  • Grupa Tipmedia
Dobre rozwiązania na duże porządki!
Sprzątanie mieszkania, a szczególnie odkurzanie, daje się we znaki, szczególnie przed Świętami. Pracy jakby przybywa, a czas się kurczy, gdy tymczasem potrzeba dobrze się zorganizować i finalizować przedświąteczne porządki. Wykonywanie wszystkich tych czynności samodzielnie jest często nie do ogarnięcia, dlatego pomyśl o tym, jak sobie ułatwić pracę, aby zdążyć na czas, ale też jak najmniej włożyć wysiłku w sprzątanie.

Dobry planner i przemyślana logistyka!

Czas nie jest z gumy, ale zawsze można go rozciągnąć do granic, jeśli praca zostanie perfekcyjne rozplanowana. Paradoksalnie, często im więcej obowiązków, tym więcej rzeczy można zrobić, o czym się nie wie, dopóki czegoś nie wykona. Zdecydowanie nie zostawiaj wszystkich porządków na ostatnią chwilę, ponieważ wyczyszczenie całego domu skutecznie odbierze ci siły na inne prace domowe. Dobrze zaplanować obowiązki tak, aby dokładnie wiedzieć, co i kiedy będzie sprzątane. Nie koniecznie musisz sprzątać pomieszczenia osobno, ale zająć się konkretną czynnością, np.  myciem podłóg w całym w domu. Wtedy wystarczy raz przygotować odpowiednie środki czyszczące. Kolejny dzień możesz przeznaczyć na zbieranie kurczu z  regału, a następny na mycie kafelków. Dobra organizacja jest kluczem do sukcesu i zaoszczędza sporo czasu.

Dobrej jakości urządzenia

Bez nich ani rusz! Urządzenia sprzątające np. bezprzewodowe odkurzacze czy roboty do mycia szyb. Popularne w niektórych krajach WinBoty do perfekcyjnego mycia okien maja u nas alternatywę w postaci robota z silnikiem próżniowym. Przydatny jest szczególnie w pomieszczeniach z dużymi przeszkleniami, ale w każdym miejscu można go zainstalować i cieszyć się idealnie umytymi szybami.

Wiele osób skłania się ku szorowarkom jednotarczowym, za pomocą której czyszczenie podłóg drewnianych, panel czy wylewek staje się proste i perfekcyjne. Elektryczna lub bezprzewodowa zaopatrzona w funkcjonalna rączkę do sterowania pomaga oczyścić dużą powierzchnie w krótkim czasie. Za pomocą tego urządzenia (zależnie do marki ) możesz wypolerować daną powierzchnie, ale tez wyprać wykładzinę.

Innowacyjne roboty sprzątające!

To istna rewolucja na rynku małego AGD. Odkurzacz automatyczny różnego typu i w różnych cenach, to coraz częściej wybierany sprzęt sprzątający. W dobrych sklepach internetowych lub stacjonarnych można zobaczyć, jak działa, jak wygląda i porównać jego paramenty  z innymi podobnymi urządzeniami. Kiedyś można było tylko o nich pomarzyć, teraz królują w niejednym domu i pomagają w codziennym sprzątaniu mieszkania. Wszystko robią samodzielnie, dzięki zamontowanym w nich czujnikach ruchu, kurzu i innych, sprawiających, że ich praca jest idealna. Nie musisz się obawiać, ze twój odkurzacz bezprzewodowy zawadzi o jak jakąkolwiek przeszkodę na drodze i że ominie jakiekolwiek zabrudzenie. Czujka kurzu poprowadzi robota tam, gdzie jest silniejsze zabrudzenie, aby w  tym miejscu gruntowniej posprzątać. Co więcej, siła ssąca zwiększa się ,jeśli  trzeba wessać kurz znajdujący się na gęstym dywanie. Będąc w posiadania takiego urządzenia, możesz sterować nim za pomocą smartfona z każdego miejsca i monitorować etapy oraz efekty jego pracy.

Grupa Tipmedia
--- Materiał partnera ---
Podziel się: