Ubezpieczenie na narty w Polsce – gdzie szukać?

  • 11.01.2019, 14:00
  • Grupa Tipmedia
Ubezpieczenie na narty w Polsce – gdzie szukać?
Jak mieszkańcy Tczewa zamierzają spędzić ferie zimowe? Wielu z nich wybierze się na narty w polskie góry. Rodzime wyciągi są już w pełni przygotowane do sezonu, a w znanych ośrodkach robi się coraz tłoczniej. W ramach przygotowań do wyjazdu warto pamiętać o wykupieniu ubezpieczenia.

Sporo osób z pewnością zapyta o to, czy jest sens kupowania polisy na krajowy wyjazd na narty, skoro leczymy się na NFZ i nie finansujemy z własnej kieszeni akcji ratowniczych w górach? Praktyka często dowodzi, iż brak ubezpieczenia oznacza niemałe kłopoty, których można było z powodzeniem uniknąć. Aktywny wypoczynek w górach to oczywiście znakomity pomysł na zimowy urlop, niemniej trzeba liczyć się z tym, że zarówno na stoku, jak i poza nim, wydarzyć mogą się przykre niespodzianki. Pokrzyżują skutecznie plany, narażając nas na spore wydatki. Pamiętajmy, że bez ubezpieczenia nie dostaniemy odszkodowania np. za zniszczony czy skradziony bagaż lub sprzęt sportowy, za rehabilitację po wypadku, z własnej kieszeni będziemy musieli też naprawić szkody wyrządzone innym osobom.

Jak wybrać ubezpieczenie na narty w Polsce?

Dobra polisa narciarska z wakacyjnapolisa.pl to polisa dopasowana do indywidualnych potrzeb. Do wyboru mamy pakiety podstawowe oraz rozbudowane. Zastanówmy się, jakie mamy wymagania względem ubezpieczenia. Mamy doświadczenie czy jedziemy na narty pierwszy raz? To wyprawa w pojedynkę czy z rodziną? Planujemy uprawiać sporty ekstremalne lub wysokiego ryzyka? Sporo jest przesłanek decydujących o wyborze polisy. Ubezpieczycieli interesują rozmaite kwestie – włącznie z naszym wiekiem i stanem zdrowia, np. osoby przewlekle chore powinny pomyśleć o stosownym rozszerzeniu polisy o ubezpieczenie chorób przewlekłych.

Największe znaczenie przy zakupie polisy na narty w Polsce mają:

  • zakres ochrony ubezpieczeniowej,
  • wykluczenia z ochrony ubezpieczeniowej,
  • sumy gwarantowane poszczególnych ubezpieczeń – NNW, OC w życiu prywatnym, bagażu, sprzętu sportowego itp.,
  • dodatkowe warianty.

Kompleksowa polisa powinna obejmować następstwa nieszczęśliwych wypadków, koszty rehabilitacji, odpowiedzialność cywilną oraz ubezpieczenie bagażu i sprzętu sportowego. Koniecznie zapoznajmy się z Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia (OWU), gdzie m.in. wyszczególnione są sytuacje, w których ubezpieczyciel nie ponosi odpowiedzialności i nie wypłaca odszkodowania oraz podane definicje pojęć takich jak sport ekstremalny, sport wysokiego ryzyka itp.

Co się natomiast tyczy sum gwarantowanych ubezpieczeń składających się na polisę, to nie powinny być one zbyt niskie – w przeciwnym razie istnieje ryzyko, że część wydatków będziemy musieli ponieść z własnej kieszeni.

Gdzie kupić najlepsze ubezpieczenie narciarskie?

Duża konkurencja na rynku ubezpieczeń sprawia, że wybór polisy narciarskiej może przysporzyć trudności. Która firma posiada najkorzystniejszą dla nas propozycję? Czy nie przepłacamy? Jeśli wybierasz się np. na narty w Szklarskiej Porębie, sprawdź czy warto na wakacyjnapolisa.pl kupić ubezpieczenie. Dużym plusem tego rozwiązania jest nade wszystko oszczędność czasu. Dzięki porównywarce, której baza jest na bieżąco aktualizowana, od ręki mamy dostęp do interesujących nas informacji. Zakup ubezpieczenia na narty w Polsce sfinalizujemy w kilka minut – polisa zostanie wysłana na podany adres e-mail, a smsem dostaniemy jej numer.

Ile kosztuje ubezpieczenie na narty w Polsce?

Nie musimy się obawiać, że polisa narciarska obciąży nasz portfel. Wbrew powszechnie funkcjonującym opiniom ubezpieczenia tego typu są tanie. Przykładowo za polisę na tygodniowy pobyt w rodzimych górach osoba w wieku do 25 roku życia zapłaci od 12,60 zł do 31,50 zł. Jeszcze mniejsze wydatki poniesie ubezpieczony w przedziale wiekowym 25-65 lat – składka w najtańszym wariancie kosztuje 8,40 zł, a w najdroższym 23,10 zł. Dla osób od 65 lat wzwyż cena polisy wynosi od 12,60 zł do 34,65 zł. We wszystkich przypadkach pod uwagę brano sporty amatorskie. Jak więc łatwo wyliczyć, cena ochrony ubezpieczeniowej za jeden dzień zaczyna się od 1,20 zł. W porównaniu z kosztami rehabilitacji po kontuzji czy rekompensaty dla poszkodowanej przez nas osoby, to znikomy wydatek.

Z polisą zawsze bezpieczniej

Polisa narciarska to jeden z najważniejszych czynników gwarantujących spokój i komfort podczas aktywnego wypoczynku zimą w górach. Sytuacji na stokach nie da się przewidzieć – nawet doświadczony narciarz może doznać kontuzji, której leczenie pochłonie sporo czasu i pieniędzy. Sporty zimowe dostarczają mnóstwa niezapomnianych wrażeń, ale z drugiej strony prawdopodobieństwo urazów jest niestety wysokie. Takich zagrożeń nie należy bagatelizować, dlatego posiadanie stosownego ubezpieczenia powinno być standardem.

Grupa Tipmedia
Podziel się: