Trzy sporty, które coraz chętniej uprawiane są przez Polaków

  • 11.06.2019, 10:00
  • Grupa Tipmedia
Trzy sporty, które coraz chętniej uprawiane są przez Polaków
Globalizacja ma wiele twarzy. Jedną z nich jest upowszechnienie tych sportów, której jeszcze do niedawna były uznawane za zupełnie niszowe, które uprawiała jedynie garstka zapaleńców. Dziś wiele z nich zyskuje na popularności, stając się alternatywą dla klasycznego joggingu, kolarstwa, zajęć fitness czy typowej siłowni. W tym miejscu omówimy trzy sporty, które w ostatnich latach, w sposób szczególny zyskały na popularności. Są to triathlon, crossfit i zumba.

 Dlaczego triathlon?

To sport dla prawdziwych twardzieli, miłośników sportów wytrzymałościowych, którzy nie lubią nudy i chcą sprawdzić się w ekstremalnej rywalizacji, na różnych dystansach. Triathlon jest połączeniem trzech klasycznych dyscyplin sportu: pływania, kolarstwa i biegów, a uprawiająca go osoba musi sprostać wyzwaniom każdej z nich. Choć triathlon jest sportem egalitarnym, który może uprawiać praktycznie każdy (osoby starsze i młodsze, kobiety i mężczyźni), to jednak jest również sportem dość drogim. Profesjonalny sprzęt kolarski czy dobrej jakości ubiór dla triathlonisty, przede wszystkim specjalistyczna pianka triathlonowa z neoprenu to znaczny wydatek, na który raczej nie będzie mogła pozwolić sobie każda osoba. Pomimo dużych kosztów związanych z koniecznością skompletowania dość drogiego sprzętu, wiele osób zaraża się pasją do triathlonu i jest to dyscyplina rozwojowa, którą w naszym kraju uprawia coraz więcej osób.

Zumba jako alternatywa dla klasycznych zajęć fitness

Osoby poszukujące wyzwań, które znudziły się typowymi zajęciami fitness, coraz chętniej zapisują się na zajęcia zumby, czyli tańca w wersji sportowej (wyczynowej). Dużą zaletą tej formy aktywności jest brak kosztów związanych z koniecznością zakupu profesjonalnego sprzętu. Wystarczy wygodny strój sportowy, sala gimnastyczna do ćwiczeń, profesjonalny instruktor i odpowiednio dobrana muzyka, najlepiej muzyka latynoska. Zumba to doskonały sposób na odstresowanie, na budowę wytrzymałości i ukształtowanie zgrabnej sylwetki. Jest sportem cieszącym się dużą popularnością, zwłaszcza wśród młodych dziewczyn, którym zależy na połączeniu typowej aktywności sportowej z przyjemnością, jaką zapewnia taniec.

Crossfit – co to takiego?

Jeśli szukasz urozmaicenia dla klasycznego treningu siłowego, masz dość statycznych ćwiczeń z ciężarami i prócz dużych mięśni, zależy Ci również na poprawie ogólnej wydolności i sprawności swojego organizmu, trening crossfit będzie strzałem w dziesiątkę. Największą zaletą tego szybko zyskującego na popularności sportu jest jego uniwersalność i wszechstronność. Crossfit to sport dla każdego, łączący w sobie zalety wielu tradycyjnych dyscyplin sportu, pozwalający budować siłę i wytrzymałość mięśni, kształtować proporcjonalną sylwetkę, rozwijać sprawność, zręczność, szybkość i zwinność. Co warte podkreślenia, do uprawiania crossfit nie potrzebujesz specjalistycznego sprzętu. Wiele ćwiczeń opiera się na wykorzystaniu ciężaru własnego ciała, a także podstawowego wyposażenia z siłowni czy sali gimnastycznej. Ćwiczy się nie tylko w pomieszczeniach zamkniętych, ale i na świeżym powietrzu, co zwiększa atrakcyjność ćwiczeń i zapobiega szybkiemu znużeniu treningami.

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: