Ekstrakt z zielonej kawy - czy pomaga w odchudzaniu

  • 25.06.2018, 09:00
  • Grupa Tipmedia
Ekstrakt z zielonej kawy - czy pomaga w odchudzaniu
Zielona kawa – przez wielu uważana za skuteczny środek odchudzający, a przez innych krytykowana i postrzegana wyłącznie jako sposób na zarobek dla firm produkujących suplementy. Jak jest w rzeczywistości? Kto ma rację i gdzie tkwi prawda? Poszukajmy odpowiedzi.

Zielona kawa występuje pod postacią ziaren lub w formie ekstraktu dodawanego do suplementów diety. Od tradycyjnej, czarnej kawy różni się tym, że jej ziaren nie poddaje się procesom palenia, dzięki czemu zachowują więcej prozdrowotnych i przy okazji odchudzających właściwości. O jakich właściwościach mowa? Jakie korzyści daje picie zielonej kawy? Chodzi m.in. niższe ciśnienie tętnicze, regulowanie gospodarki tłuszczowej czy więcej energii do działania. A co z odchudzaniem? Czy zielona herbata pomaga w zrzuceniu zbędnych kilogramów? Okazuje się, że tak.

Skuteczność…

O tym, że zielona kawa jest skuteczna, świadczą eksperymenty naukowe przeprowadzone zarówno na ludziach, jak i myszach. Badanie na zwierzętach wykazało, że osobniki, które przyjmowały ekstrakt z zielonej kawy, po dwóch tygodniach odnotowały największy poziom spadku tkanki tłuszczowej w organizmie. Z kolei eksperyment na ludziach pokazał, że zielona kawa może prowadzić nawet do kilkukilogramowej utraty masy ciała. Odnotowano ją w przypadku osób, które spożywały ekstrakt z zielonej kawy przez kilka tygodni. Co ważne, następnie te same osoby przez równie dług czas stosowały identyczną dietę (z odpowiednio długą przerwą na oczyszczenie organizmu) jak przy spożywaniu zielonej kawy i bez jej dodatku nie udało im się uzyskać tak dużej redukcji masy ciała.

Z czego wynika odchudzające działanie zielonej kawy? Z jednej strony z zawartości kofeiny, która przyspiesza metabolizm, a z drugiej z obecności kwasu chlorogenowego, który spowalnia proces wchłaniania węglowodanów prostych przez organizm. A jak wiadomo, to właśnie przede wszystkim one są odpowiedzialne za niekontrolowane i zbyt szybkie przybieranie na wadze. Poza tym spożywanie zielonej kawy redukuje uczucie łaknienia i przyczynia się do zmniejszenia się cellulitu, co powinna docenić każda kobieta borykająca się z tym problemem. Wszystko to sprawia, że zielona kawa znakomicie wspomaga odchudzanie, dlatego zdecydowanie warto po nią sięgać na diecie redukcyjnej – niezależnie od tego, czy w formie naparu, tabletek, czy kapsułek.

…i bezpieczeństwo

Równie istotne jest to, że nawet szybkie odchudzanie z wykorzystaniem zielonej kawy nie prowadzi do żadnych skutków ubocznych. Nie odnotowano ich bowiem w żadnym z eksperymentów mających sprawdzić działanie tego specyfiku, a poza tym sam skład ekstraktu wskazuje na to, że nie może on negatywnie oddziaływać na organizm. W końcu zielona kawa bazuje na w pełni naturalnych, niepalnych ziarnach.

 

Artykuł powstał przy współpracy z http://www.sfd.pl

Grupa Tipmedia
Podziel się: