Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 27 kwietnia 2024 18:09
Reklama

Koncert z Gwiazdą - Ewa Bem i Harcerska Orkiestra Dęta

Koncert z Gwiazdą - Ewa Bem i Harcerska Orkiestra Dęta

Kategoria:

Tradycją jest już, że w styczniu organizujemy koncert Harcerskiej Orkiestry Dętej z Gwiazdą. Tym razem orkiestra pod dyrekcją Magdaleny Kubickiej-Netki wystąpi z pierwszą damą polskiego jazzu, Ewą Bem.



Ewa Bem



Niepowtarzalny, ciepły głos, sceniczna charyzma i autentyczność. Wspaniała wokalistka, wyjątkowa osobowość o nienagannych manierach estradowych. Nagrała 15 albumów, zaśpiewała setki koncertów przed publicznością w kraju, a także w Europie, Ameryce, Afryce i Azji.                                                                                                                       



Należy do grona najwybitniejszych polskich piosenkarek, a w środowisku jazzowym uważana za pierwsza Damę Polskiego Jazzu. Swą wielką karierę rozpoczęła od zespołu Bemibek, formacji wyjątkowej  na ówczesne czasy na polskim rynku muzycznym. Współpracowała z największymi nazwiskami polskiej sceny jazzowej min. z Wojciechem Karolakiem, Zbyszkiem Namysłowskim, Janem „Ptaszynem” Wróblewskim , Markiem Blizińskim, Henrykiem Miśkiewiczem. Od 1987r, z krótkimi przerwami, współpracuje z Andrzejem Jagodzińskim, pianistą, aranżerem, kompozytorem, kolejną wielką postacią polskiej sceny muzycznej. Najczęściej występuje z zespołem Andrzeja Jagodzińskiego, ale koncertuje także z czołowymi polskimi big bandami.



Niewątpliwym atutem programów  Ewy Bem jest różnorodność  jej repertuaru. Począwszy od jej największych przebojów, poprzez nowe opracowania utworów innych polskich artystów takich jak Andrzej Zaucha, Czesław Niemen, Marek Grechuta, Zespołu Skaldowie, zespołu Czerwone Gitary, po utwory o typowo jazzowym brzmieniu.



Rok 2021 jest pod wieloma względami wyjątkowy. Po czteroletniej nieobecności artystka wróciła, z wielkim sukcesem, na scenę. W tym roku obchodzi 50 lecie pracy artystycznej, a w listopadzie 2021 ukazała się jej najnowsza, koncertowa płyta zatytułowana Ewa Bem-Live, oraz reedycja wielokrotnie nagradzanej płyty Kakadu.



 



Harcerska Orkiestra Dęta



Jest zespołem młodzieżowym, istnieje już od 1947 roku. Wychowało się w niej i zaraziło muzyczną pasją kilka pokoleń tczewian. Obecnie w skład HOD wchodzi około 60 młodych muzyków, w większości są to uczniowie, ale także studenci i dorośli, którzy są związani z zespołem od dziecka. Niewątpliwym sukcesem Orkiestry jest zapoczątkowanie kariery wielu późniejszych muzyków zawodowych.



Zespół ma charakter tzw. concert band czyli koncertowej orkiestry dętej z sekcją perkusji oraz basem strunowym. W swoim repertuarze posiada: muzykę filmową, aranżacje popularnych standardów muzyki rozrywkowej (gospel, jazz, rock, pop), transkrypcje muzyki poważnej, muzykę religijną oraz oryginalne kompozycje przeznaczone na orkiestrę dętą. Oprócz koncertów estradowych zespół występuje w paradach marszowych, a także bierze udział w uroczystościach patriotycznych, religijnych i harcerskich.



W bogatej historii HOD, z którą można się zapoznać na stronie www.orkiestra.tczew.pl, szczególne miejsce zajmują: uzyskanie w 1987 roku tytułu Reprezentacyjnej Orkiestry ZHP oraz uczestnictwo w oprawie muzycznej mszy św. koncelebrowanej przez papieża Jana Pawła II 6 czerwca 1999 roku w Pelplinie. Orkiestra dokonywała nagrań dla radia i telewizji. W dorobku ma płyty „Radosna strona życia” oraz „Choral&Rock”.



Do najważniejszych osiągnięć HOD w ostatnich latach należą:




  • wyróżnienie na Międzynarodowym Festiwalu Orkiestr Dętych w Świeciu w konkursie „Nadęty Chopin” w 2010 roku,

  • III nagroda w kategorii Koncert estradowy podczas Ogólnopolskiego Festiwalu Młodzieżowych Orkiestr Dętych w Inowrocławiu w 2012 roku,

  • I nagroda w Pomorskim Festiwalu Orkiestr Dętych w Lipuszu w 2012 roku,

  • II nagroda w Kaszubsko-Kociewsko-Powiślańskim Przeglądzie Orkiestr w Kolbudach w 2013 roku,

  • II nagroda w kategorii Koncert estradowy podczas Ogólnopolskiego Festiwalu Młodzieżowych Orkiestr Dętych w Inowrocławiu w 2013 roku,

  •  I nagroda w kategorii Koncert estradowy podczas Ogólnopolskiego Festiwalu Młodzieżowych Orkiestr Dętych w Inowrocławiu w 2015 roku,

  • nagroda „Kociewskie Pióro 2015” w dziedzinie Animacja kultury,

  • I nagroda w III Nadbałtyckim Festiwalu Orkiestr w Gniewinie w 2016 roku,

  • Koncerty podczas Festiwalu Filmowego w Gdyni  w  2015 i 2016 roku,

  • Koncert z Gwiazdą – Jackiem Wójcickim w 2016 roku,

  • Koncert Trzech Króli z udziałem Mieczysława Szcześniaka, Zbigniewa Wodeckiego i Jacka Wójcickiego w 2017 roku, transmitowany na żywo przez Radio Gdańsk,

  • Koncert z Gwiazdą: Kuba Badach (2018), Janusz Radek (2019), Natalia Kukulska (2020).



Dyrygentką HOD jest Magdalena Kubicka-Netka, absolwentka Wydziału Dyrygentury Chóralnej, Edukacji Muzycznej i Rytmiki Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku oraz Państwowej Szkoły Muzycznej II st. w Gdańsku-Wrzeszczu. Batutę przejęła w 2002 roku od swojego ojca Jerzego Kubickiego, który zespół prowadził przez 44 lata. Komendantem Szczepu Harcerskiego HOD jest hm. Norbert Jatkowski. Zespół działa w strukturach Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie.



Ewa Bem fot. Iza Grzybowska



ul. Wyszyńskiego 10 Tczew
Organizator: Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie
Rozpoczęcie: 16.01.2022 17:00
Zakończenie: 16.01.2022 19:00
Punkowy wieczór w CKiS – Chałturka, HGW Company, Udrożnić Pisuar Punkowy wieczór w CKiS – Chałturka, HGW Company, Udrożnić Pisuar Gratka dla fanów punk rocka! Zapraszamy na kolejną odsłonę Punkowego Wieczoru, w którym usłyszymy zespoły: Chałturka, HGW Company oraz Udrożnić Pisuar. Bilety 30 złChałturkaMarzec 2011 - to początek. A na początku było Nas sześcioro – Kruk (Furia Gniew, ex Planctus Gravatus) - śpiew, Tad (ex Mickey Mauser, Fundusz Bezrobocia, The Koniec) - śpiew, Łysy (ex Fundusz Bezrobocia, The Koniec) - bas, Warren (ex Fundusz Bezrobocia, The Koniec) - git, Lutz (ex Diphergan) - bębny, Biały (ex Zbuk, Planctus Gravatus) - git. Potem z przyczyn bardzo różnych, aczkolwiek merytorycznych, Warrena na gitarze zastąpił basista dopiero co rozwiązanej Asomii – Darek (było to w lipcu 2013). W 2016 roku na 5-lecie istnienia zespołu-Kruk opuszcza zespół, koncentrując się tylko i wyłącznie na wokalizie w Furii Gniew. W marcu 2017 Biały żegna się z zespołem i pozostaje Nas czworo w konfiguracji:  Lutz – bębny, Łysy –bas, Darek – git i Tad – śpiew.W dorobku mamy płyty "Chałturka", "Kurde szent", „W gorącym słońcu wujka Jarka”, „Czarne Chmury” oraz „Robią ze mnie głupca”. Działamy w ramach Centrum Muzycznie Aktywnych Gniew. HGW CompanyZespół HGW powstał w 1983 roku i działał do 1985 w składzie Piotr Kropidłowski -bas Jacek Klewek - wokal Grzegorz Topuszek - perkusja Artur Perkowski - gitara Reaktywowany w 2018 jako HGW ©ompany ze Sławomirem Walkiewiczem na wokalu. Po odejściu Piotra Kropidłowskiego-na basie zastępuje go przez jakiś czas Bogusław Ułas. Nie trwa jednak długo i rolę basisty obejmuje Maciej Żuk. W lutym 2020 roku w Creme de la Creme Studio-Tczew zostaje nagrany materiał na płytę "Powyginani "Na początku roku 2021 odchodzi od zespołu Sławomir Walkiewicz i jego miejsce zajmuje Wojtek"Żuczek"Żuchowski. Udrożnić Pisuar!punkowy zespół z Gdańska. Powstał w 2013 roku w Oliwie. Kapela ma na swoim koncie dwa krążki: Chcę uciec stąd (2015) oraz Nieobecność Kontrolowana (2023). W dorobku zespołu znajdują się koncerty festiwalowe, takie jak: Fląder Festiwal, Skorpionalia, Yach Music Festival czy Made in Oliwa. UP! na przestrzeni lat dzielił scenę z  popularnymi kapelami punkowymi - m.in. z Moskwą, TZN Xenną, Po Prostu, Rejestracją oraz Zielonymi Żabkami.Aktualny skład:Mateusz Marciniak - gitara/vocTomasz Czemko - gitaraPrzemek Tarkowski - basAndrzej Myśliński - perkusjaData rozpoczęcia wydarzenia: 27.04.2024 20:00
Reklama