Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 5 maja 2024 01:43
Reklama

XXI Wielki Przejazd Rowerowy - Peleton Południowy

XXI Wielki Przejazd Rowerowy - Peleton Południowy


11 czerwca 2017 czeka nas wielkie, rowerowe świętowanie – 21 edycja Wielkiego Przejazdu Rowerowego (oraz rolkowego i longboardowego) Metropolii Gdańskiej będzie zadedykowana 200-leciu wynalezienia roweru (1817–2017)! Z tej okazji będziemy wspólnie świętować jednocześnie promując i zachęcając do użytkowania roweru jako najzdrowszego środka komunikacji przyjaznego miastu!



21 WPR – po raz pierwszy w historii – będzie miał aż cztery peletony:



- Peleton Południowy, jadący z Tczewa przez Pszczółki i Pruszcz Gdański do Śródmieścia Gdańska,



- Peleton Zachodni, w którym pojadą rowerzyści z Kartuz, Żukowa, Banina oraz Kokoszek do Śródmieścia Gdańska,



- Peleton Gdański, który przejedzie trasą spod Stadionu Energa, Tunelem pod Martwą Wisłą (ze względów bezpieczeństwa ten odcinek 21 WPR dostępny będzie wyłącznie dla rowerzystów, pozostałe odcinki będą dostępne także dla rolkarzy, deskorolkarzy i osób na wózkach) a dalej przez Stogi i Przeróbkę do Śródmieścia Gdańska (gdzie połączy się w ruchu z Peletonami: Południowym oraz Zachodnim) aby skierować się w stronę Wrzeszcza i granicy z Sopotem,



- Peleton Północny, rozpoczynający się w Wejherowie i jadący przez Redę, Rumię i Gdynię, którego trasa po raz pierwszy w historii WPR pobiegnie m.in. fragmentem Estakady Kwiatkowskiego.



Połączone Peletony: Południowy, Zachodni i Gdański przejadą trasą wiodącą przez al. Grunwaldzką i al. Zwycięstwa, aby u wjazdu w Drogę Zieloną spotkać się z rowerzystami jadącymi w Peletonie Północnym.



Wielki Finał 21 WPR odbędzie się w miejscu które absolutnie urzekło nas w zeszłym roku czyli we wspaniałym parku Sopockie Błonia przy ul. Polnej w Sopocie.



Tradycyjnie zapraszamy rowerzystów, rolkarzy, deskorolkarzy, wrotkarzy, osoby na wózkach inwalidzkich (za wyjątkiem odcinka przez tunel pod Martwą Wisłą dostępnego tylko dla rowerzystów). 21 WPR po raz kolejny odbywa się w myśl idei „koła – kółka – jedna spółka!”. Oficjalna trasa WPR w tym roku obejmie 10 miast aglomeracji: Wejherowo, Redę, Rumię, Gdynię, Sopot, Gdańsk, Kartuzy, Żukowo, Pruszcz Gdański oraz Tczew. Do czterech peletonów 21 WPR dołączą także grupy rowerowe i rowerzyści z miast takich jak Słupsk, Elbląg, Malbork, Lębork, Starogard Gdański, Kościerzyna.



Niezwykle widowiskowy, równoległy przejazd i połączenie peletonów odbędzie się na Drodze Zielonej na granicy Sopotu i Gdańska. Następnie połączony WPR przejedzie ulicami Łokietka i Polną w Sopocie do parku Sopockie Błonia.



TRASA POŁUDNIOWA: TCZEW - SOPOT



Jedziemy już po raz czwarty! Zbiórka odbędzie się o godzinie 9.20 na Dworcu PKP przy czarno-białej lokomotywie.

W trakcie oczekiwania na wyjazd rozprowadzane będą szprychówki (karty pamiątkowe WPR) uprawniające do udziału w losowaniu wielu atrakcyjnych nagród w trakcie finału 21 WPR. O godzinie 9:40 południowa część 21 Wielkiego Przejazdu Rowerowego wyruszy w kierunku Pruszcza Gdańskiego. Tam po krótkim odpoczynku wszyscy razem wyruszymy w kierunku Gdańska i dalej do granicy Sopotu, na wielki finał 21 WPR w przepięknym parku Sopockie Błonia przy ul. Polnej.

Trasa prowadzić będzie po głównych drogach aglomeracji zamkniętych dla ruchu w czasie przejazdu (dla Tczewa w większości po drodze krajowej nr 91 czyli tak zwanej „jedynce”). Przejazd odbędzie się spokojnym, miarowym tempem (ok. 12 km/h) a po drodze, w Pruszczu Gdańskim i Gdańsku będzie można przez chwilę odpocząć. Jeśli mimo tego istnieje obawa utraty sił należy pamiętać, że przejazd odbywa się w bezpośrednim sąsiedztwie linii kolejowej, z której w każdej chwili można skorzystać. Perspektywa udziału w niezwykle widowiskowym spotkaniu peletonów WPR na Drodze Zielonej na pograniczu Gdańska i Sopotu, z pewnością doda sił każdemu z nas. Serdecznie zapraszamy i bez obaw – wspólnie damy radę!



Uwaga – tradycyjnie już udział w Wielkim Przejeździe Rowerowym jest całkowicie darmowy. Wszyscy uczestnicy chcący wesprzeć organizację WPR, będą mogli zrobić to poprzez udział w zbiórce publicznej podczas trwania WPR lub kupując pamiątkowe koszulki lub torby. Podczas trwania samego WPR będzie także okazja do zdobycia tzw. szprychówki – kolorowej, pamiątkowej, numerowanej karty. Wśród posiadaczy szprychówek zostaną rozlosowane liczne nagrody (m.in. rowery i gadżety rowerowe). Rowery będzie można też wygrać m.in. w konkursie na najbardziej zdumiewające przebranie. W tym roku – ze względu na obchody 200-lecia wynalezienia roweru – szczególnie premiowane będą przebrania eksponujące nasze wspaniałe pojazdy!



Organizatorzy: 

Rowerowa Metropolia

Wejherowskie Towarzystwo Cyklistów

Stowarzyszenie In gremio

Tczewska Inicjatywa Rowerowa

Rowerowe Kaszuby




lokomotywa przy dworcu PKP Tczew
Organizator: Tczewska Inicjatywa Rowerowa
Rozpoczęcie: 11.06.2017 09:20
Zakończenie: 11.06.2017 16:00
Kicia Kocia w przedszkolu – Poranek Filmowy Przyjazny Sensorycznie Kicia Kocia w przedszkolu – Poranek Filmowy Przyjazny Sensorycznie Kicia Kocia ponownie na wielkim ekranie! Rezolutna kotka już po raz czwarty zaprasza do kin na seanse pełne humoru, emocji oraz codziennych przygód.Kicia Kocia powraca! Uwielbianą kotkę oraz jej przyjaciół – Packa, Adelkę i Julianka – czekają nowe perypetie. Tym razem spędzimy z nimi dzień w przedszkolu, zobaczymy, jak poznają nowych kolegów na placu zabaw i jak uciekają przed nagłym deszczem. Kicia Kocia pokaże nam także, jak uczy się jeździć na rowerze i jak pomaga dziadkowi zbudować szafkę dla babci. Na Kicię Kocię zawsze można liczyć!Filmowe opowieści na podstawie uwielbianych książek Anity Głowińskiej obejrzało już ponad 700 tysięcy widzów! Serial „Kicia Kocia” na wielkim ekranie! Kicia Kocia w przedszkolu:Kicia Kocia na placu zabaw – reż. Marta StróżyckaKicia Kocia mówi: nie – reż. Marta StróżyckaKicia Kocia i straszna burza – reż. Katarzyna MajsnerKicia Kocia majsterkuje – reż. Anna BłaszczykKicia Kocia na rowerze – reż. Marta StróżyckaKicia Kocia w przedszkolu – reż. Anna BłaszczykDodatek interaktywny - Kicia Kocia mówi: „Pa, pa!” Kategoria wiekowa: bez ograniczeńReżyserka nadzorująca: Marta StróżyckaKraj i rok produkcji: Polska 2024Czas trwania: 42 minWersja językowa: dubbingPolska premiera: 26 kwietnia 2024 Zapraszamy na Poranki Filmowe Przyjazne Sensorycznie dla najmłodszych widzów, zarówno dla przedszkolaków, jak i dla dzieci w wieku szkolnym.Program Poranków to filmy animowane i filmy aktorskie. W nowym sezonie nie zabraknie bohaterów, których znacie z książek i seansów kinowych pokażemy m.in. animowaną wersję przygód lubianej przez przedszkolaków Kici Koci. Zapraszamy do zapoznania się z programem.Przypominamy również, że wszystkie seanse w ramach Poranków Filmowych będą przyjazne sensorycznie. Projekcje przyjazne sensorycznie pozwolą widzom z zaburzeniami przetwarzania sensorycznego cieszyć się filmową rozrywką i będą wspaniałą okazją do korzystania z oferty kulturalnej. Poranek filmowy dla dzieci przyjazny sensorycznie – warunki:światła na sali nie są całkowicie zgaszone, tylko przyciemnione, co zmniejsza kontrast między ekranem i otoczeniem;dźwięk filmu jest przyciszony, by nie ogłuszał widzów;brak reklam, aby nie rozpraszać uwagi;sala nie jest całkowicie wypełniona;brak wymogu zachowania ciszy podczas oglądania filmu;wejście i wyjście z sali odbywa się tą samą drogą, co zmniejsza lęk przed nowym miejscem oraz ułatwia poruszanie się w przestrzeni Centrum.Bilety: 15 złwww.ckis.tczew.pl Data rozpoczęcia wydarzenia: 05.05.2024 11:00
Reklama