Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 27 kwietnia 2024 16:14
Reklama Przekaż 1,5 % podatku dla Ewy Misztal

Promocja książki tczewskiego podróżnika Jacka Jarosika.


Kategoria:

Zapraszamy na promocję książki Jacka Jarosika „Bradziaga znaczy obieżyświat”.



Spotkanie odbędzie się w dniu 20 czerwca (wtorek) w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Tczewie przy ulicy Jarosława Dąbrowskiego 6. Początek o godzinie 17.30.



Wstęp wolny.



Podczas spotkania będzie można nabyć książkę w cenie 25 zł



 



Spotkanie z Jackiem Jarosikiem odbywa się w ramach projektu Czytelniczy Ekspres. To projekt nawiązujący do bogatej historii Tczewa, miasta kolejarzy. Jego głównym celem jest promowanie czytelnictwa, a biblioteka stanowi lokomotywę, ciągnącą 4 wagony: przygodę, porady, kryminał oraz fantastykę. Przez cały 2017 rok odbywać się będą spotkania z pisarzami, wpisującymi się w tematykę poszczególnych wagonów. Projekt uzyskał dofinansowanie Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.



 



Jacek „Bradziaga” Jarosik – pieszo, samochodem, motocykle,, kajakiem i rowerem przebył tysiące kilometrów w poszukiwaniu miejsc odległych i bliskich, zwykłych i niecodziennych, odchodzących w przeszłość. Z założenia unika zorganizowanych form turystyki, preferując model niezależnego obserwatora, któremu łatwiej wniknąć w otaczający świat. Jego życiowe motto to: -Bo ciekawiej jest sznurek pchać, niż ciągnąć. Z zawodu wyuczonego s szkole – mechanik, później w wyniku różnych kursów i „dokształtów”, zależnie od potrzeb i czasowych upodobań pracował jako urzędnik pocztowy, był opiekunem zwierząt w zoo, pilotem wycieczek krajowych, przez wiele lat zajmował się aparaturą gazów medycznych w szpitalach, był strażnikiem przyrody w parkach krajobrazowych, prowadził, prowadził pomoc drogową, zajmował się czynną ochroną przyrody, był uczestnikiem i organizatorem rajdów off-rooad. Pierwsze kroki w turystyce stawiał w PTTK na gdańskim Przymorzu pod skrzydłami Jurka Turowieckiego. Uhonorowany m. innymi Srebrną Honorową Odznaką PTTK.



W kilku wyprawach po drogach i bezdrożach kraju, Europy i Azji towarzyszyli mu synowie Jakub i Jędrzej oraz córka Joanna. Byli też Jacek i Henryk, goście zaproszeni do projektu „Granice bez barier”. Podróżował jedynym takim samochodem na świecie, własnoręcznie skonstruowanym. TVN Turbo w cyklu Jazda Polska zrealizowała reportaż o tym pojeździe. Zdjęcia zawarte w książce, nie aspirują do kategorii fotografii artystycznej. To utrwalone w obrazie emocje i sytuacje. To miejsca do których nie uda się już powrócić, bo świat nieubłaganie się zmienia. Fotografie te, a także wiele innych przedstawionych było na wystawach i prezentacjach w kraju, nawet w tak niezwykłych miejscach jak ośrodek leczenia uzależnień czy więzienie.



O miejscach, które zobaczył, przyrodzie, którą obserwował i spotkanych ludziach może opowiadać bardzo długo… Teraz część opowieści została zapisana. To reportaże z kilku tylko wypraw. Są uzupełnione informacjami, czasem uwagami i przemyśleniami autora. Nieraz pisane ciętym językiem, lecz pozbawione złych intencji. Pragnienie poczucia wolności,, przygody i poznania świata to powody Jego wędrówek.    



 



Lokalizacja
MBP, ul. Jarosława Dąbrowskiego 6 Tczew
Organizator: Miejska Biblioteka Publiczna w Tczewie
Rozpoczęcie: 20.06.2017 17:30
Zakończenie: 20.06.2017 19:30
Punkowy wieczór w CKiS – Chałturka, HGW Company, Udrożnić Pisuar Punkowy wieczór w CKiS – Chałturka, HGW Company, Udrożnić Pisuar Gratka dla fanów punk rocka! Zapraszamy na kolejną odsłonę Punkowego Wieczoru, w którym usłyszymy zespoły: Chałturka, HGW Company oraz Udrożnić Pisuar. Bilety 30 złChałturkaMarzec 2011 - to początek. A na początku było Nas sześcioro – Kruk (Furia Gniew, ex Planctus Gravatus) - śpiew, Tad (ex Mickey Mauser, Fundusz Bezrobocia, The Koniec) - śpiew, Łysy (ex Fundusz Bezrobocia, The Koniec) - bas, Warren (ex Fundusz Bezrobocia, The Koniec) - git, Lutz (ex Diphergan) - bębny, Biały (ex Zbuk, Planctus Gravatus) - git. Potem z przyczyn bardzo różnych, aczkolwiek merytorycznych, Warrena na gitarze zastąpił basista dopiero co rozwiązanej Asomii – Darek (było to w lipcu 2013). W 2016 roku na 5-lecie istnienia zespołu-Kruk opuszcza zespół, koncentrując się tylko i wyłącznie na wokalizie w Furii Gniew. W marcu 2017 Biały żegna się z zespołem i pozostaje Nas czworo w konfiguracji:  Lutz – bębny, Łysy –bas, Darek – git i Tad – śpiew.W dorobku mamy płyty "Chałturka", "Kurde szent", „W gorącym słońcu wujka Jarka”, „Czarne Chmury” oraz „Robią ze mnie głupca”. Działamy w ramach Centrum Muzycznie Aktywnych Gniew. HGW CompanyZespół HGW powstał w 1983 roku i działał do 1985 w składzie Piotr Kropidłowski -bas Jacek Klewek - wokal Grzegorz Topuszek - perkusja Artur Perkowski - gitara Reaktywowany w 2018 jako HGW ©ompany ze Sławomirem Walkiewiczem na wokalu. Po odejściu Piotra Kropidłowskiego-na basie zastępuje go przez jakiś czas Bogusław Ułas. Nie trwa jednak długo i rolę basisty obejmuje Maciej Żuk. W lutym 2020 roku w Creme de la Creme Studio-Tczew zostaje nagrany materiał na płytę "Powyginani "Na początku roku 2021 odchodzi od zespołu Sławomir Walkiewicz i jego miejsce zajmuje Wojtek"Żuczek"Żuchowski. Udrożnić Pisuar!punkowy zespół z Gdańska. Powstał w 2013 roku w Oliwie. Kapela ma na swoim koncie dwa krążki: Chcę uciec stąd (2015) oraz Nieobecność Kontrolowana (2023). W dorobku zespołu znajdują się koncerty festiwalowe, takie jak: Fląder Festiwal, Skorpionalia, Yach Music Festival czy Made in Oliwa. UP! na przestrzeni lat dzielił scenę z  popularnymi kapelami punkowymi - m.in. z Moskwą, TZN Xenną, Po Prostu, Rejestracją oraz Zielonymi Żabkami.Aktualny skład:Mateusz Marciniak - gitara/vocTomasz Czemko - gitaraPrzemek Tarkowski - basAndrzej Myśliński - perkusjaData rozpoczęcia wydarzenia: 27.04.2024 20:00
Reklama