Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
niedziela, 14 grudnia 2025 23:50
Reklama

Ladies' Jazz Festival 2025 - Urszula Dudziak

Ladies' Jazz Festival 2025 - Urszula Dudziak

Kategoria:

Program Energa Ladies’ Jazz Festival  2025 - Dwudziesta Pierwsza Edycja

Konsulat Kultury w Gdyni

22 lipca 2025, g. 20:00 – Vivian Buczek
23 lipca 2025, g. 20:00 – Gaba Kulka
24 i 25 lipca 2025, g. 16:30 i 18:00 – Koncerty finalistek Grand Prix

Teatr Muzyczny w Gdyni

20 lipca 2025, g. 20:00 – Urszula Dudziak– koncertowa premiera nowej płyty z udziałem gości

Na otwarcie Energa Ladies’ Jazz Festival Urszula Dudziak zaprezentuje nową płytę zrealizowaną z zespołem w składzie: Jan Smoczyński (fortepian i instrumenty klawiszowe), Łukasz Poprawski (saksofon), Robert Cichy (gitara), Tomek Torres (perkusja) oraz Krzysztof Pacan (bas).

Urszula Dudziak – czarodziejka polskiej wokalistyki, eksperymentatorka, artystka odważna i energiczna, przepełniona wyjątkową charyzmą. W latach 1973-2003, mieszkała w Nowym Jorku, gdzie nagrała dziesiątki płyt z Michałem Urbaniakiem oraz wybitnymi amerykańskimi artystami dla takich prestiżowych firm płytowych jak: Columbia Records, Atlantic Records, Arista Records. Występowała lub nagrywała płyty z największymi: Niną Simone, Dee Dee Bridgewater, Bobbym Mc Ferrinem, Stingiem, Gilem Evansem, Michaelem Breckerem, Herbim Hancockiem. Jej debiut fonograficzny “Newborn Light” w duecie z Adamem Makowiczem wydany przez Columbię Records został najwyżej oceniony przez prestiżowy magazyn Down Beat, otrzymując maksimum 5 gwiazdek.

Choć szerokiej publiczności kojarzy się przede wszystkim ze światowym hitem Papaya, którego jest współkompozytorką, jej osiągnięcia artystyczne to niekończąca się wyliczanka. M.in. otrzymała nagrodę od prestiżowej amerykańskiej instytucji artystycznej National Endowement of Arts. Od wielu lat jest dyrektorką artystyczną Energa Ladies’ Jazz Festival w Gdyni, a także przewodniczy jury konkursu Grand Prix Energa Ladies’ Jazz Festival.


26 lipca 2025, g. 17:00 – Patricia Barber
26 lipca 2025, g. 20:00 – Ewa Bem
27 lipca 2025, g. 17:00 – Dee Dee Bridgewater
27 lipca 2025, g. 20:00 – AYO

Polsat Plus Arena Gdynia

25 lipca 2025, g. 20:00 – Katie Melua

Filharmonia Kaszubska w Wejherowie

21 lipca 2025, g. 20:00 – Karen Souza

Bilety w sprzedaży:

Nasza strona, Eventim, eBilet, Biletyna, a  na koncerty w Wejherowie również w kasie Filharmonii Kaszubskiej


pl. Grunwaldzki 1 Gdynia, pomorskie
Organizator: ModernLook
Rozpoczęcie: 20.07.2025 20:00
Kultura w sąsiedztwie - warsztaty kreatywne dla dzieci - jesień 2025 Kultura w sąsiedztwie - warsztaty kreatywne dla dzieci - jesień 2025 „Kultura w sąsiedztwie” to cykl różnorodnych warsztatów, skierowany do wszystkich, którzy uwielbiają tworzyć i lubią dobrą zabawę. Odbędą się warsztaty przyrodnicze, plastyczne, związane tematycznie z różnymi okazjami, świętami oraz animacje z kolorową chustą.Spotykamy się w gościnnych progach Klubu Rodzinnego Zatorze, Domu Młodzieży Zamkowa oraz w Centrum Kultury i Sztuki. UWAGA! Warsztaty skierowane są do dzieci od 6 lat.Obowiązują zapisy: Magdalena Riebandt, tel. 693 368 10718 grudnia 2025 godz. 17:00 Wieczór z gilem! Warsztaty przyrodniczemiejsce - Klub Rodzinny Zatorze, ul. Elżbiety 19BLubicie gile? Oczywiście chodzi o naszych ptasich znajomków pomykających w listopadzie z gałązki na gałązkę, a nie gile z zakatarzonych jesienią nosów!Zapraszamy na ciepłe, rodzinne warsztaty z motywem ornitologicznym.Na początku stworzymy ozdobne zawieszki z ptasimi podobiznami - wykonane z pokrywek od słoików, naturalnych materiałów i kolorowych dodatków. Będzie to świetna okazja, by nadać drugie życie domowym drobiazgom i wprowadzić do domu odrobinę ptasiej magii.Następnie porozmawiamy o mądrym dokarmianiu ptaków zimą — co jest dla nich naprawdę zdrowe, kiedy wystawiać karmniki i jak najlepiej pomagać skrzydlatym gościom w chłodne miesiące. Po tym praktycznym wprowadzeniu w temat wspólnie wykonamy niewielkie, naturalne karmniki, idealne do zawieszenia na balkonie lub ogrodowym drzewie.A na koniec czekają Was wesołe zagadki o ptakach, które nie wybierają się na tropikalne urlopy, tylko dzielnie zostają z nami przez całą zimę.Data rozpoczęcia wydarzenia: 18.12.2025
Reklama