Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
sobota, 23 maja 2026 01:30
Reklama

Kino konesera: La Grazia

Kino konesera: La Grazia

Kategoria:

La Grazia

Dramat od 15 lat / 133 min / Włochy

Reżyseria i scenariusz: Paolo Sorrentino

Obsada: Toni Servillo, Anna Ferzetti, Orlando Cinque

 

Mężczyzna, który mimo upływu lat wciąż nie potrafi wybaczyć zmarłej żonie zdrady. Ojciec, który nie umie odnaleźć drogi do swojej córki. Powszechnie szanowany mąż stanu, na którego barkach spoczywa nie tylko los całego kraju, ale i życie dwojga skazanych na dożywocie. Wreszcie pełen sprzeczności człowiek, który nie potrafi wybaczyć sobie ani innym i wciąż zadaje pytanie: do kogo należą nasze dni?

„La Grazia" to mistrzowsko skonstruowana i głęboko poruszająca opowieść z nagrodzoną w Wenecji, wybitną rolą Toniego Servillo. Twórca „Wielkiego piękna” i „Młodości” w swoim niepodrabialnym stylu udowadnia, że nawet znając siebie, możemy w każdej chwili podjąć decyzję, która zaskoczy nas samych – i przyniesie wewnętrzną wolność.


ul. Pomorska 1 Tczew, pomorskie
Organizator: Kino Helios Tczew
Rozpoczęcie: 09.02.2026 18:00
Konferencja edukacyjna "Relacje, które uczą" Konferencja edukacyjna "Relacje, które uczą" Zapraszamy serdecznie na drugą Konferencję Edukacyjną organizowaną przez naszą Szkołę Językową Big Step.Tegoroczna edycja będzie łączyła ze sobą wartościowe prelekcje wraz z częścią warsztatową.Obowiązują zapisy! NIE ZWLEKAJ LINK DO ZAPISÓW https://docs.google.com/.../1FAIpQLScybYSfdx7.../viewform...W PLANIE:- Wykład Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę - Od ciekawości do rozumienia - o znaczeniu zdolności mentalizacji u rodziców i opiekunów na podstawie doświadczeń grupy Lighthouse - Anna Breska, Patrycja Cieślik- Ossowska- Prelekcja - „Dom jako pierwsze środowisko narracji o edukacji - Jak słowa rodziców kształtują relację dziecka ze szkołą” Joanna Dębska- Prelekcja- Odporność psychiczna dziecka - jak mądrze ją wzmacniać. Monika Szajda.- Prelekcja - Relacje w domu, czyli jak uzyskać spokój i harmonię. Alicja Alm.CZĘŚĆ WARSZTATOWA:- Łączy nas dziecko – jak budować współpracę wokół wspólnego celu w relacji szkoła–rodzic Joanna Dębska- Jak wspierać dziecko, by je wzmacniać - co działa w praktyce. Monika Szajda- Czy w codziennym życiu można tak zrobić, aby wilk był syty i owca cała? Podzielmy się swoim doświadczeniem w wychowywaniu dzieci i wspólnie znajdźmy odpowiedź. Alicja Alm- Prelekcja Agnieszka Czajkowska- Wendorff prelekcja Nie powielam – wybieram. Droga do świadomego rodzicielstwa- Warsztaty Barbary Plutowskiej ,,Stań za sobą” (OSOBNE ZAPISY) https://docs.google.com/.../1FAIpQLSeIqKG7.../viewform...Już niedługo więcej szczegółów !NIE MOŻE CIEBIE ZABRAKNĄĆData rozpoczęcia wydarzenia: 23.05.2026 10:00
Reklama