Trwa policyjna akcja "Prędkość" - policjanci kontrolują kierowców
Tczewscy funkcjonariusze drogówki prowadzą dziś intensywne działania w ramach ogólnopolskiej akcji "Prędkość". Celem akcji jest ograniczenie liczby wypadków oraz poprawa bezpieczeństwa na drogach.
Policjanci sprawdzają, czy kierujący stosują się do obowiązujących ograniczeń prędkości, a także czy przestrzegają innych przepisów.
Prędkość to jeden z najczęstszych czynników prowadzących do wypadków drogowych.
- przypominają mundurowi
W działaniach wykorzystywane są zarówno oznakowane, jak i nieoznakowane radiowozy z wideorejestratorami, a także ręczne mierniki prędkości. Kontrole odbywają się w punktach statycznych oraz dynamicznie - szczególnie w miejscach, gdzie wcześniej dochodziło do groźnych zdarzeń drogowych.
Poza pomiarem prędkości funkcjonariusze zwracają również uwagę m.in. na:
- zapinanie pasów bezpieczeństwa,
- korzystanie z telefonu podczas jazdy,
- ogólne zachowanie kierowców na drodze.
Policja apeluje do wszystkich uczestników ruchu o rozwagę i dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze - zwłaszcza w rejonach przejść dla pieszych, przejazdów dla rowerzystów oraz skrzyżowań.



!["Chcę znów być tatą na 100%" - historia Piotra Wegiery i apel o pomoc [ROZMOWA] "Chcę znów być tatą na 100%" - historia Piotra Wegiery i apel o pomoc [ROZMOWA]](https://static2.radiotczew.pl/data/articles/sm-16x9-chce-znow-byc-tata-na-100-historia-piotra-wegiery-i-apel-o-pomoc-rozmowa-1762540882.png)
![Jak poruszamy się po Tczewie? Miasto pyta mieszkańców o komunikację publiczną [ANKIETA] Jak poruszamy się po Tczewie? Miasto pyta mieszkańców o komunikację publiczną [ANKIETA]](https://static2.radiotczew.pl/data/articles/sm-16x9-jak-poruszamy-sie-po-tczewie-miasto-pyta-mieszkancow-o-komunikacje-publiczna-1761729809.jpg)




Napisz komentarz
Komentarze