Podpisano umowę na dofinansowanie budowy nowego odcinka drogi rowerowej w gminie Lichnowy
Inwestycja zostanie zrealizowana w ramach programu Funduszy Europejskich dla Pomorza 2021-2027, a środki pochodzą z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.
Planowany odcinek o długości 1,19 km połączy Dąbrowę z Lichnówkami. Trasa stanowi fragment Wiślanej Trasy Rowerowej R-9 i ma znaczenie dla spójności regionalnej sieci tras rowerowych.
Inwestycja uzupełni brakujące połączenie pomiędzy istniejącymi fragmentami szlaku. Ma to przełożyć się zarówno na poprawę bezpieczeństwa rowerzystów, jak i większą dostępność komunikacyjną regionu.
- Marcin Skwierawski, wicemarszałek województwa pomorskiego
Łączna wartość dofinansowania przekracza 1,4 mln zł i pokrywa ponad 90% kosztów realizacji zadania. To jedna z większych inwestycji infrastrukturalnych w tej części Żuław w ostatnim czasie.
Nowy odcinek ma również znaczenie turystyczne. Wiślana Trasa Rowerowa należy do najważniejszych szlaków rowerowych w Polsce i stanowi część międzynarodowej sieci EuroVelo. Uzupełnienie brakujących fragmentów zwiększa jej atrakcyjność oraz funkcjonalność.
- Marcin Skwierawski, wicemarszałek województwa pomorskiego









Napisz komentarz
Komentarze