Masowiec Tczew będzie mieć nową chrzestną [KOMENTARZ]

  • 12.03.2018, 17:32 (aktualizacja 13.03.2018 17:16)
  • Barbara Jackiewicz, Radio Tczew
Masowiec Tczew będzie mieć nową chrzestną [KOMENTARZ] Tv Tetka Tczew
Podziel się:
Oceń:
Statek zostanie ochrzczony na początku kwietnia w Policach, ale jego chrzestną nie będzie Magdalena Kubicka-Netka, dyrygentka Harcerskiej Orkiestry Dętej z Tczewa.

Masowiec Tczew jednak będzie ochrzczony. Niestety jego chrzestną nie zostanie pierwotnie wybrana Magdalena Kubicka-Netka, dyrygentka zasłużonej i nagradzanej Harcerskiej Orkiestry Dętej z Tczewa. Jak przekazało nam Radio Szczecin, nową matką chrzestną jednostki będzie posłanka PiS Dorota Arciszewska-Mielewczyk. Informację taką przekazał Zarządca Komisaryczny Polskiej Żeglugi Morskiej Paweł Brzezicki. Chrzest masowca ma się odbyć na początku kwietnia w Policach, gdzie statek przypłynie z Zatoki Meksykańskiej.

Pierwotnie zaakceptowana przez PŻM jako chrzestna, Magdalena Kubicka-Netka została poinformowana w grudniu, że "zmieniły się zasady przyznawania nominacji, zmuszeni jesteśmy odwołać wcześniejsze ustalenia”. O sprawie pisaliśmy w grudniu >>TUTAJ<<

Aktualizacja:

We wtorek, 13 marca wybór nowej chrzestnej statku Tczew w audycji "Pytania do Prezydenta" na antenie Tv Tetka Tczew skomentował Mirosław Pobłocki:

Pani Magda jest tczewianką, pani Dorota jest Kaszubką. Tczewianka reprezentuje Tczew, Kaszubka reprezentuje Prawo i Sprawiedliwość. Akurat matką chrzestną statku o nazwie Tczew nie została tczewianka (prezydent Tczewa, Mirosław Pobłocki)

Barbara Jackiewicz, Radio Tczew
  • TAGI:

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Pioto
Pioto 12.03.2018, 21:30
Nie można było zassać jakiegoś zdjęcia rzeczowego statku? Nie ma go jeszcze w co drugiej stronie o tematyce morskiej, ale jesteście profesjonalistami. Ja go znalazłem w 10 min. https://www.marinetraffic.com/…
Wanda
Wanda 13.03.2018, 21:33
Dobrze, że nie mają go z takiej strony. I to świadczy o tym, że są profesjonalistami! Zdjęć się nie kradnie jakbyś nie wiedział.
M.
M. 13.03.2018, 14:57
Zanim się zacznie marudzić warto doczytać o prawach autorskich.
Ewa
Ewa 12.03.2018, 18:29
No super, dobra, zmiana

Pozostałe