Prokuratura wniosła akt oskarżenia przeciwko prezydentowi Tczewa [AKTUALIZACJA]

  • 29.03.2018, 10:05 (aktualizacja 29.03.2018, 16:48)
  • Hanna Brzezińska
Prokuratura wniosła akt oskarżenia przeciwko prezydentowi Tczewa [AKTUALIZACJA]

Podziel się:

Oceń:

Malborska prokuratura skierowała do Sądu Rejonowego w Tczewie akt oskarżenia przeciwko prezydentowi miasta Mirosławowi Pobłockiemu.

Malborska prokuratura skierowała do Sądu Rejonowego w Tczewie akt oskarżenia przeciwko prezydentowi miasta Mirosławowi Pobłockiemu. O komentarz poprosiliśmy Mariusza Duszyńskiego z Prokuratury Okręgowej w Gdańsku.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Sprawa dotyczy przekazania osobom nieuprawnionym nagrań z miejskiego monitoringu. Ma to związek z tzw. aferą plakatową. Nagrania z monitoringu miały pomóc w ustaleniu tożsamości osób, które w 2015 roku rozkleiły w mieście plakaty zawierające informacje o premiach przyznanych przez prezydenta prezesom miejskich spółek oraz hasło “Władza się wyżywi”.  Za udostępnienie nagrań z monitoringu i działanie w ten sposób na szkodę osoby prywatnej poprzez naruszenie przepisów o ochronie danych osobowych Mirosławowi Pobłockiemu grozi do 3 lat więzienia.

W czwartek podczas sesji Rady Miasta prezydent Pobłocki skomentował sprawę:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Mam nadzieję, że sprawa rzeczywiście trafi do sądu, i z tego się cieszę, bo będę miał po raz pierwszy możliwość wykazania swojej niewinności, ponieważ w prokuraturze takiej możliwości nie miałem (Mirosław Pobłocki, prezydent Tczewa)

Prezydent zapowiedział, że to jedyny komentarz, którego udziela przed rozprawą. Poniżej publikujemy pełny tekst oświadczenia:

Oświadczenie prezydenta Tczewa Mirosława Pobłockiego

Więcej na ten temat pisaliśmy TUTAJ.

Hanna Brzezińska

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
wędrowiec
wędrowiec 02.04.2018, 10:32
Panie Prezydencie proszę się tak nie cieszyć nawet jeśli jest Pan niewinny. W Polsce jakieś 98% prokuratorskich aktów oskarżenia owocuje sądowymi wyrokami skazującymi, Polska jest na tym polu swoistym ewenementem wśród tzw. demokratycznych krajów. Sędziowie polscy są przyjaźni zasadniczo tylko wobec swych kolegów po fachu "myląc" np. kradzież z roztargnieniem albo molestowanie z naruszeniem nietykalności: http://www.funkcjonariusze.pl/… Bądźmy przygotowani na najgorsze a nie będzie przykrych niespodzianek jak mawiał jeden nasz profesor z LO.

Pozostałe