Uzupełnione zarzuty dla prezydenta Pobłockiego. Chodzi o ochronę danych osobowych

  • 29.12.2017, 17:46 (aktualizacja 29.12.2017, 18:19)
  • Marta Irzyk
Uzupełnione zarzuty dla prezydenta Pobłockiego. Chodzi o ochronę danych osobowych

Podziel się:

Oceń:

Śledczy uzupełnili zarzut postawiony prezydentowi Tczewa Mirosławowi Pobłockiemu. Chodzi o tzw. aferę plakatową.

 

Przypomnijmy, że zarzut przedstawiony we wrześniu obejmował przekroczenie uprawnień poprzez przekazanie nagrań z monitoringu osobom nieuprawnionym. Teraz śledczy uzupełnili go o kwestię ochrony danych osobowych, których prezydent jest administratorem. Jak mówi ustawa o ochronie danych osobowych:

Art. 51. 1. Kto administrując zbiorem danych lub będąc obowiązany do ochrony danych osobowych udostępnia je lub umożliwia dostęp do nich osobom nieupoważnionym, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Jak podkreśliła w rozmowie z nami rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Gdańsku Grażyna Wawryniuk, nie zmienia się najwyższy możliwy wymiar kary - mogą to być nawet trzy lata więzienia, które w świetle przepisów grożą właśnie za przekroczenie uprawnień.

Sprawa ma związek z tzw. aferą plakatową sięgającą 2015 roku i jest częścią sporu pomiędzy prezydentem Mirosławem Pobłockim, a radnym Zbigniewem Urbanem uznanym przez prezesów miejskich spółek za inicjatora akcji ulotkowo-plakatowej, informującej o przyznanych im nagrodach. Postępowanie w sprawie udostępnienia przez prezydenta nagrań z miejskiego monitoringu, na których mogły być widoczne osoby rozklejające plakaty, zostało umorzone. Radny Urban złożył jednak zażalenie, do którego przychylił się sąd, który zdecydował o uzupełnieniu materiału dowodowego.

Więcej o tej sprawie przeczytasz TUTAJ

Marta Irzyk

Zdjęcia (1)


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
nn
nn 04.01.2018, 08:09
Tomasz U. Polsat Interwencja do obejrzenia tutaj: https://streamable.com/th5kh Opis sprawy tutaj: http://www.interwencja.polsatn…
7
7 03.01.2018, 11:11
A wiecie kto jest na tym nagraniu z monitoringu? Otóż Tomasz Urban rozklejający plakaty, brat Zbigniewa. Skąd wiem? Bo Tomasz Urban sam te nagranie pokazywał. http://ibb.co/dhj9uw

Pozostałe