"To był kawał złomu tyle, że książkami wypełniony"

  • 13.09.2018, 16:24 (aktualizacja 14.10.2018 14:22)
  • Maria Giełdon, Paweł Ickiewicz, Barbara Jackiewicz
"To był kawał złomu tyle, że książkami wypełniony" fot. Barbara Jackiewicz
Podziel się:
Oceń:
Akcja pomocy dla pana Włodzimierza, któremu ktoś spalił starego żuka i książki, którymi handlował, zatacza coraz szersze kręgi.

Wracamy do tematu spalonego samochodu marki żuk na tczewskim targowisku na osiedlu Suchostrzygi. Przez kilkanaście lat stare auto służyło panu Włodzimierzowi, który sprzedawał z niego używane książki. Samochód został najprawdopodobniej podpalony. Okoliczności zdarzenia ustala policja. Tymczasem kilka dni temu z inicjatywy pani Katarzyny Gapskiej ruszyła zbiórka książek i pieniędzy na nowego żuka. Nasi reporterzy Maria Giełdon i Paweł Ickiewicz zapytali tczewian, co myślą o tym incydencie oraz o akcji niesienia pomocy:

Nieładnie zrobili (...) to jednak starszy pan / Nawet mąż wpłacił na nowego żuka (...) To czyjaś głupota (...) Warto zawsze pomagać / Cham zrobił coś brzydkiego, to trzeba pomagać / Syn mu cały worek książek zawiózł /  To był kawał złomu tyle, że książkami miał wypełnione / To było bardzo nieludzkie (...) Takim ludziom trzeba pomóc, tylko pomóc.

Na nowego żuka w internetowej zbiórce zebrano już ponad 66 tysięcy złotych. W dalszym ciągu napływają też książki, które przynoszą nie tylko mieszkańcy Tczewa - przesyłki przychodzą z całej Polski. Przypomnijmy, że w pożarze samochodu pan Włodzimierz stracił około półtora tysiąca tytułów. 

Wiesz więcej: "Spłonął żuk, a w nim około 1500 książek. To było jedyne źródło utrzymania pana Włodzimierza"

Maria Giełdon, Paweł Ickiewicz, Barbara Jackiewicz
  • TAGI:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
tczeewiak
tczeewiak 15.09.2018, 17:34
Sa jeszcze dobrzy ludzie na tym świecie .Bydlakowi który podpalił życzę żeby coś takiego mu się też stało ale we własnym mieszkaniu może wtedy zobaczy jak to jest być bydlakiem Karma wraca .

Pozostałe