Kosztowna afera plakatowa - Zbigniew U. i Tomasz U. prawomocnie skazani na grzywnę

  • 06.09.2019, 15:46 (aktualizacja 06.09.2019, 16:32)
  • Redakcja
Kosztowna afera plakatowa - Zbigniew U. i Tomasz U. prawomocnie skazani… fot. archiwum Tv Tetka

Podziel się:

Oceń:

Były tczewski radny został prawomocnie skazany za publiczne znieważenie i pomówienie urzędującego prezydenta miasta Mirosława Pobłockiego oraz prezesów miejskich spółek. Przypomnijmy, w I instancji oskarżonym została wymierzona kara grzywny - Zbigniewowi U. w wysokości 1 600 zł, zaś wobec Tomasza U. łącznie 400 zł. Wyrok dotyczy tzw. „afery plakatowej” z 2015 roku, kiedy w Tczewie zawisły plakaty przedstawiające prezydenta Mirosława Pobłockiego w roli św. Mikołaja rozdającego pensje i premie prezesom miejskich spółek.

W listopadzie 2018 roku Sąd Rejonowy w Malborku co prawda nie uznał, że oskarżeni zorganizowali tzw. aferę plakatową, ale stwierdził, że publicznie znieważyli i pomówili pokrzywdzonych. Plakaty były rozpowszechniane przez Zbigniewa U. i Tomasza U. m.in. w mediach społecznościowych. Skazani nie przyznali się do ich przygotowania. Jak poinformował 6 września rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Gdańsku, sędzia Tomasz Adamski, sąd II instancji po rozpoznaniu apelacji wniesionych przez oskarżonych i przez obrońcę oskarżonych od wyroku Sądu Rejonowego w Malborku z dnia 19 listopada 2018 roku, utrzymał w mocy zaskarżony wyrok skazujący na grzywnę, a kosztami procesu za postępowanie odwoławcze obciążył oskarżonych w częściach równych. Ponadto Sąd orzekł o podaniu wyroku do publicznej wiadomości w lokalnej prasie. Wyrok Sądu Okręgowego w Gdańsku jest prawomocny

Jak w listopadzie 2018 roku informowała nas pełnomocnik pokrzywdzonych, mecenas Joanna Grodzicka, w postępowaniu oskarżonym zarzucano popełnienie czynów kwalifikowanych z art. 212 § 1 i 2 k.k., art. 216 § 1 i 2 k.k. w zw. z art. 12 k.k. polegających na tym, że w okresie od dnia 25 maja 2015 r. do dnia 16 lipca 2015 r. w Tczewie działając wspólnie i w porozumieniu, podjęli przeciwko pokrzywdzonym - Mirosławowi Pobłockiemu, Marianowi Cegielskiemu oraz Marcjuszowi Fornalikowi, działania polegające na publicznym znieważeniu ich, a nadto pomówieniu ich o takie postępowanie i właściwości, które poniżyły ich w opinii publicznej i naraziły na utratę zaufania potrzebnego dla wykonywanego zawodu, rozpowszechnianiu obraźliwych w treści i nierzetelnych oraz tendencyjnych informacji o pokrzywdzonych opatrzonych ich wizerunkiem, w tym również za pomocą środków masowego komunikowania się, poprzez podważanie ich wiarygodności, sugerowanie przyjmowania nienależnych korzyści pochodzących ze środków publicznych oraz naruszenie staranności w zakresie zajmowanej przez pokrzywdzonych funkcji Prezesa spółki i pracodawcy.

Więcej o sprawie i wyroku sądu I instancji z listopada w materiale telewizji Tetka

Redakcja

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Tczew
Tczew 08.09.2019, 00:45
Zbychu zrozum wreszcie że Tczew już ci nie wierzy i nie chce o tobie nic więcej słyszeć. Jesteś w Tczewie spalony tak jak w Kwidzynie , weś się w końcu do uczciwej pracy i przestań cwaniaczyć.
;-)
;-) 07.09.2019, 10:27
Był Urban !!! pyk - nie ma Urbana !!!

Pozostałe