Pokłosie tzw. taśm Neumanna - Prokuratura Okręgowa w Gdańsku zbada sprawę działek przy ul. Rokickiej w Tczewie

  • 06.10.2019, 19:50 (aktualizacja 07.10.2019, 16:57)
  • Redakcja
Pokłosie tzw. taśm Neumanna - Prokuratura Okręgowa w Gdańsku zbada sprawę działek przy ul. Rokickiej w Tczewie Google Street View Prokuratura Okręgowa w Gdańsku

Podziel się:

Oceń:

W świetle opublikowanych na początku października b.r. nagrań spotkań lokalnych działaczy Platformy Obywatelskiej i posła Sławomira Neumanna, śledczy zdecydowali się podjąć umorzoną w tym roku sprawę sprzedaży działek przy ul. Rokickiej w Tczewie. Wcześniej postępowanie prowadziła Prokuratura Rejonowa w Malborku, teraz akta trafiły do Prokuratury Okręgowej w Gdańsku.

Prokuratura Okręgowa w Gdańsku zajmie się sprawą sprzedaży działki przy ulicy Rokickiej w Tczewie. Transakcja z 2014 roku była jednym z tematów ujawnionej w piątek, 4 października przez TVP Info rozmowy Sławomira Neumanna z lokalnymi działaczami Platformy Obywatelskiej.

Przypomnijmy, kwestię sprzedaży przez Tczewskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego działki przy ul. Rokickiej badała Prokuratura Rejonowa w Malborku po zawiadomieniu, jakie w CBA złożył jeden z ówczesnych tczewskich radnych miejskich. Jego zdaniem działka została sprzedana poniżej swojej rynkowej wartości, a TTBS i pośrednio miasto Tczew mogły stracić w ten sposób blisko 3 mln zł. W kwietniu 2014 r. nieruchomość została sprzedana bez przetargu prywatnej firmie przez TTBS za blisko 2,5 mln zł. Później nowy właściciel wycenił ją na niemal 5 mln 400 tys. zł, tłumacząc wzrost wartości działki pracami, jakie zostały na niej wykonane. Po dokonaniu transakcji w mieście zmieniono przeznaczenie terenów, umożliwiając w miejscu lokalizacji działki zabudowę mieszkaniową. 

W pierwszym półroczu 2019 r. malborscy śledczy umorzyli postępowanie z uwagi na stwierdzenie braku znamion czynu zabronionego. Zdaniem prokuratury nie doszło wtedy do przekroczenia uprawnień lub niedopełnienia obowiązków przez miejskich urzędników. Decyzję śledczych podjętą w maju przypomina rzecznik prasowa Prokuratury Okręgowej w Gdańsku prokurator Grażyna Wawryniuk:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Jakie działania podjęła Prokuratura Okręgowa w Gdańsku na początku października?

.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Urząd Miejski w Tczewie po podjęciu przez prokuraturę umorzonego postępowania nie wydał oficjalnego oświadczenia w sprawie

Redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe