Bójka antyfaszystów i narodowców przed dworcem w Tczewie

  • 07.05.2017, 15:48 (aktualizacja 08.05.2017, 11:46)
  • Aleksandra Kęprowska / Radio Tczew
Bójka antyfaszystów i narodowców przed dworcem w Tczewie

Podziel się:

Oceń:

Po godzinie trzynastej na placu przy dworcu PKP spotkały się dwie manifestacje - przeciwko dyskryminacji i faszyzmowi, zorganizowana przez koalicję Tczew bez nienawiści oraz manifestacja anty-antifa organizowana przez narodowców.

Na miejscu pomiędzy uczestnikami najpierw doszło do ostrej wymiany zdań, a potem do bójki.

Mówi Kajetan Golicki, przedstawiciel koalicji “Tczew bez nienawiści”:

loadingŁaduję odtwarzacz...

O komentarz poprosiliśmy także Bartosza Piekarskiego z Młodzieży Wszechpolskiej:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Zajścia przed dworcem komentuje także Dawid Krajewski rzecznik tczewskiej policji:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Od naszych słuchaczy dostaliśmy także nagrania z manifestacji (materiał może zawierać wulgaryzmy).

loadingŁaduję odtwarzacz...

loadingŁaduję odtwarzacz...

Do tematu będziemy wracać w poniedziałkowych wiadomościach Radia Tczew. 

Aleksandra Kęprowska / Radio Tczew

Komentarze (21)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
kostucha
kostucha 09.05.2017, 22:12
Idziemy na śmierć! Dalej,do przodu! Nie ociągać się! https://www.youtube.com/watch?…
nie umierajmy na darmo ;)
nie umierajmy na darmo ;) 09.05.2017, 22:43
Ja tak dalej pójdzie w Europie z niekontrolowanym napływem niezidentyfikowanych przybyszów to będzie jak w innym utworze KSU. "Kule, napalm, masakra, bomby wybuchają...zabito 5000 trudno sprawcę znaleźć..."
Antyfaszysta
Antyfaszysta 09.05.2017, 11:28
Nie szukajmy tajemnicy Żyda w jego religii, lecz szukajmy tajemnicy religii w rzeczywistym Żydzie.
Jaka jest świecka podstawa żydostwa? Praktyczna potrzeba, własna korzyść. Przez żydostwo rozumiemy więc pewien powszechny współczesny element antyspołeczny, który osiągnął swą obecną skrajną postać przez rozwój historyczny, do którego Żydzi, w tym sensie ujemnym, gorliwie się przyczynili; w tej obecnej zaś skrajnej postaci element ten musi nieuchronnie ulec likwidacji. Żydostwo nie mogło stworzyć nowego świata, mogło tylko nowe, tworzące się światy i stosunki światowe wciągnąć w krąg swej działalności, ponieważ praktyczna potrzeba, której rozumem jest egoizm. - czytajcie Marxa. Wolność, równość, braterstwo albo śmierć?
Robociarz
Robociarz 09.05.2017, 10:47
Kiedy tetka nagra coś podobnego? Śmierć bogatym? https://youtu.be/SeEGIXyMqfo
nick
nick 08.05.2017, 08:56
Najpierw Urząd Wojewódzki wydaje zezwolenie na dwie demonstracje w tym samy miejscu i potem się tłumaczy, że nie zna topografii Tczewa. Jeśli jako pierwsza była zgłoszona demonstracja antyfaszystów, a później faszystów, to można by pomyśleć, że ci drudzy specjalnie chcieli swoją demonstrację zorganizować w tym samym miejscu, co antyfaszyści. Urząd Wojewódzki, to administracja rządowa, a nasz rząd bardzo "lubi" nacjonalistów i ktoś mógłby pomyśleć, że głupkowate tłumaczenie o nieznajomości topografii Tczewa, to zwykła ściema. Można zrozumieć, że urzędaski w UW nie znają topografii Tczewa, ale przed wydaniem pozwolenia można się (i powinno) skonsultować z miejscowymi władzami. Można też po prostu odpalić mapy google w telefonie i od razu będzie wiadomo, w którym miejscu jedna, a w którym miejscu druga demonstracja. Policja, też zasłużyła na pochwałę. Najpierw, że nie będą reagować na tą bójkę, ponieważ mają zbyt małe siły, a potem rzecznik twierdzi, że nie było żadnej bójki, chociaż to, co widać na filmikach temu przeczy. Nie można się policji specjalnie dziwić, bo przecież jest narzędziem w rękach rządu, dla rządu antyfaszyści są be i fuj, a nacjonaliści, to właściwa opcja.
???
??? 07.05.2017, 21:11
Dlaczego te filmy nie chcą się odtwarzać?
Czytelniczka
Czytelniczka 07.05.2017, 21:15
Trzeba wyłączyć adblocka.
migrant
migrant 07.05.2017, 19:40
A mówią, że w Tczewie nic się nie dzieje i jest nuda. Ciągle coś się dzieje, koncerty, parady, rozróby... no kurde. Tczew jest fajny!
Babcia z Tczewa
Babcia z Tczewa 07.05.2017, 19:23
Ogólnie to byłam zniesmaczona tymi wydarzeniami. Jeden krzyczy przez drugiego, frazesy, hasła... zero rzeczowej rozmowy. Tacy ludzie nie są w stanie się dogadać, bo to jak już ktoś wspomniał dwie skrajności. To przypominało debatę polityków w tv, tylko nie było stołu, kawy i idiotycznego prowadzącego.
Jurny Buchaj
Jurny Buchaj 08.05.2017, 21:37
Babciu. To nie kraj dla starych ludzi.
LOL
LOL 09.05.2017, 00:24
Jurny Buchaj kiedyś będzie stary, ciekawe, czy dokona na sobie dobrowolnej eutanazji :D:D:D
Jurny Buhaj
Jurny Buhaj 09.05.2017, 10:04
Gdy już będę stary to na porządku dziennym będą parki dla samobójców. Wybiorę sektor westernu "dziki zachód eutanazji" i zmierzę się z rewolwerowcem.
Magical
Magical 07.05.2017, 18:02
Skoro antyfaszyści nie byli nastawieni na bójki to czemu przyszli zamaskowani? Antifa to bandyci! Dobrze że narodowcy i kibice interweniowali.
has
has 07.05.2017, 18:31
Na zdjęciach nie widać zamaskowanych antyfaszystów.To naziole kryją się pod kapturami. No i oczywiście obrzydliwe zdjęcia, prosto od terlikowskiego.
...
... 07.05.2017, 19:08
niekoniecznie. antifa to tacy sami zwyrole jak tzw naziole tylko w drugą stronę. i mieli maski na twarzach.
Alexis
Alexis 07.05.2017, 17:11
I właśnie takich narodowców jak dziś w Tczewie, degeneratów, po prostu bandytów toleruje PiS. Dzisiejsza bójka w Tczewie to kolejny powód do jak najszybszej DELEGALIZACJI narodowców.

Dziwnym trafem omyłkową zgodę na protest Młodzieży Wszechpolskiej, dokładnie w tym samym miejscu co wcześniej zarejestrowany protest antyfaszystowski, wydał Urząd Wojewódzki w Gdańsku (dwa protesty w tym samym czasie i miejscu są niezgodne z prawem). Urząd ten jak wiadomo jest lokalnym przedłużeniem ręki rządów PiS. Przypadek? Kolejne celowe przymknięcie oka na narodowców?

A z kolei policja, która umyła ręce, no bo przecież PiS też ma ją w garści, stwierdziła, że jest ich za mało, by cokolwiek zrobić :D Jakie to wygodne...
Skider
Skider 07.05.2017, 16:19
Każdy ma prawo do wypowiedzi. Ale w tym przypadku chciały ze sobą "dyskutować" dwie skrajności. Jako postronny obserwator twierdzę, że to było kiepskie "przedstawienie". Polska jest tylko jedna i jest w niej miejsce dla każdego kto chce uczciwie żyć i pracować. Dzielenie się na frakcje i szukanie wrogów wśród swoich to marny patriotyzm i marna tolerancja. Co do bójki to nikt nie jest bez winy. Obie strony dysponowały osobnikami, którzy czekali na konfrontację fizyczną. Nie uniformizujcie się! Ani w prawo, ani w lewo - swobodnie!
hahaha
hahaha 07.05.2017, 16:36
Tak. Ale to nacjonaliści zaczęli szarpaninę aby później czmychnąć niczym dziewczynki z przedszkola. Nie jestem po żadnej ze stron ale "lewary" okazały się dzielniejsze niż dziarscy chłopcy z Kozen fyltra.
anty antifa
anty antifa 07.05.2017, 16:44
zabrali flagę i się zawinęli zanim przyjechali smutni panowie
Dr. Mengele
Dr. Mengele 07.05.2017, 21:35
Faktycznie. Widziałem w internetach jak się chwalą zdobyczną flagą. Ale to Pyrrusowe zwycięstwo, bo na placu ciągle stały lewaki.
Antiantifa
Antiantifa 09.05.2017, 11:18
Mengele był lewakiem to fakt, likwidował nierównych zgodnie z marksistowskimi wytycznymi. engels/1843/w_kwestii_zydowskiej.htm

Pozostałe