Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie z dotacją na "Pracownię Nowych Mediów"

  • 17.07.2021, 09:06
  • Redakcja
Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie z dotacją na "Pracownię Nowych Mediów" fot. Narodowe Centrum Kultury

Podziel się:

Oceń:

Poznaliśmy wyniki naboru do konkursu grantowego w projekcie "Konwersja cyfrowa domów kultury".

Ponad 26 milionów złotych trafi do 200 domów, centrów i ośrodków kultury. Granty zostaną przeznaczone na kompleksowe szkolenia oraz doposażenie w sprzęt niezbędny do prowadzenia działań edukacyjnych i animacyjnych online.

W przypadku Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie, pieniądze pomogą stworzyć "Pracownię Nowych Mediów". Instytucja otrzyma 146 600,00 zł.

Projekt spotkał się ze sporym zainteresowaniem instytucji kultury. Łącznie wpłynęło 1221 wniosków, z czego 1006 przeszło pozytywnie ocenę formalną. Ostatecznie wyłoniono 200 grantobiorców, którzy otrzymają łączne dofinansowanie w kwocie 26 430 500 złotych.


Realizacja projektu jest elementem działań wspierających instytucje kultury w związku z pandemią COVID-19 – wyposaża samorządowe instytucje kultury w  kompetencje pozwalające na przeniesienie standardowych działań do sieci lub ucyfrowienie działań statutowych i działań związanych ze współpracą ze społecznością lokalną, animacją kultury i edukacją kulturalną. Projekt ma więc zapewnić ciągłość działań lokalnych placówek kultury, a także dać im nowe możliwości prowadzenia działalności statutowej. Jego ogromnym atutem i wyjściem naprzeciw potrzebom potencjalnych beneficjentów jest brak wymogu wkładu własnego, który w dzisiejszych realiach dla wielu, zwłaszcza mniejszych i mniej zasobnych instytucji, mógłby być przeszkodą nie do pokonania. Projekty mogą być w 100% realizowane ze środków grantowych. Udostępniamy także pełną listę instytucji, które otrzymają wsparcie finansowe w ramach programu.

Redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe