Dobre wieści dla fanów sportu

  • 10.11.2017, 14:41 (aktualizacja 13.11.2017, 08:35)
  • Filip Jędruch
Dobre wieści dla fanów sportu

Podziel się:

Oceń:

Prezydent Mirosław Pobłocki zdecydował o remoncie stadionu przy ulicy Bałdowskiej.

Jest dobra wiadomość dla fanów sportu, zwłaszcza lekkoatletyki - prezydent Mirosław Pobłocki zdecydował o remoncie stadionu przy ulicy Bałdowskiej. Podjął już w tej sprawie kroki, zmierzające do zdobycia środków finansowych na remont  obiektu:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Jak się dowiedzieliśmy taka możliwość istnieje. Miasto ma startować w konkursie wniosków na dofinansowanie, które będzie można składać do końca kwietnia przyszłego roku. Do tego czasu trzeba będzie dysponować pozwoleniem na budowę. Przed miejskimi urzędnikami stoi więc zadanie przygotowania dokumentacji technicznej i budowlanej i ogłoszenia przetargu, czasu jest mało. Jakie są plany wobec nowego stadionu?

loadingŁaduję odtwarzacz...

Prezydent po rozmowach ze środowiskami lekkoatletycznymi chce odtworzyć w pierwszej kolejności profesjonalną czterotorową bieżnię i skocznię. Pytaliśmy też o dofinansowanie rozbudowy basenu z elementami aquaparku.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Brakująca kwota, przy dofinansowaniu z Ministerstwa rzędu 6 milionów, wynosiłaby 14 milionów. Sama rozbudowa tczewskiego basenu miałaby polegać na dobudowie dodatkowej niecki z częścią rekreacyjną.

O przyszłości stadionu na ul. Bałdowskiej pisaliśmy wcześniej:

Przyszłość stadionu przy Bałdowskiej wciąż niepewna

Modernizować czy likwidować? Pytamy mieszkańców o przyszłość Stadionu Miejskiego

Remont stadionu "niezbędny". Prezydent po spotkaniu z trenerami

Filip Jędruch

Zdjęcia (4)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe