Bójka narodowców i antyfaszystów. Wyrok możliwy w lutym

  • 8.01.2018, 20:36 (aktualizacja 08.01.2018 20:47)
  • Marta Irzyk
Bójka narodowców i antyfaszystów. Wyrok możliwy w lutym Marta Irzyk
Podziel się:
Oceń:
Czy w lutym zapadnie wyrok w sprawie bójki narodowców i antyfaszystów przed dworcem w Tczewie? To możliwe, jeśli na rozprawie stawi się ostatni świadek.

 

8 stycznia przesłuchany został świadek, który uczestniczył w manifestacji po stronie narodowców. Jak zeznał, było wiadomo, że między stronami dojdzie do starcia, a obecni na miejscu policjanci mieli mówić, że nie są w stanie nic z tym zrobić. Mecenas Jacek Błaszkowski, obrońca jednego z obwinionych narodowców, Bartosza P., wniósł o przesłuchanie uczestniczących w zdarzeniu policjantów i dopuszczenie relacji medialnych jako materiałów dowodowych, jednak sąd wniosek odrzucił, uznając, że nie jest to konieczne. Mecenas liczy oczywiście na wyrok pozytywny dla swojego klienta:

A to zakończenie może nastąpić już 15 lutego, kiedy odbędzie się rozprawa z przesłuchaniem ostatniego świadka.

Przypomnijmy, że do bójki doszło 7 maja. Naprzeciw pikiety antydyskryminacyjnej przed dworcem kolejowym stanęli sympatycy Młodzieży Wszechpolskiej i środowisk kibicowskich z transparentami antyaborcyjnymi. Mundurowi uznali, że to narodowcy bezprawnie zajęli miejsce i przeszkadzali antyfaszystom w manifestowaniu. Kodeks wykroczeń przewiduje za to karę ograniczenia wolności albo grzywny.

Więcej na ten temat przeczytasz TUTAJ

Marta Irzyk
  • TAGI:

Komentarze (10)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Antony
Antony 11.01.2018, 08:03
Ci "antyfaszyści" to zwykli idioci. "Równość za wszelką cene"? Nie, dziekuje!
Dobrze ze narodowcy i kibice sie nimi zajeli.
mela
mela 10.01.2018, 19:18
antyfaszyści? banda zakapturzonych z pałami, taki to ich antyfaszyzm
John Cena
John Cena 10.01.2018, 19:00
Mlodzież Wszechpolska w Tczewie zrobila już wiele pozytywnych akcji od sprzątania miasta promowania krwiodawstwa czy pomocy ubogim rodzinom po pokazywanie mlodym ludziom że patriotyzmu nie należy sie wstydzić.
Natomiast te cale ruchy ,,antyfaszystowskie" poza machaniem tęczowymi flagami nic dla miasta nie zrobila.
To moja subiektywna opinia.
klasa
klasa 17.02.2018, 23:32
W takim razie nie wiesz za wiele.
Janusz
Janusz 17.02.2018, 20:40
Jest dużo więcej ludzi, którzy sprzątają, a nawet nie śmiecą, oddają krew, pomagają ubogim i nie dorabiają do tego ideologii, a co więcej, nie chwalą się tym. Wolę takich
Heteromagnes
Heteromagnes 10.01.2018, 21:36
Obiektywnie patrząc to problem jest taki, że są pewne grupy ludzi, organizacje, które zawłaszczają sobie prawo do bycia Polakiem. Ludzi myślących inaczej, inaczej wyglądających itd, którzy nie mieszczą się w kanonie piękna tych grup spycha się na margines i nazywa delikatnie mówiąc śmieciami. Mnie osobiście nie obchodzi czy ktoś jest pobożnym katolikiem, ateistą, czcicielem Peruna czy niepełnosprawnym Żydem transwestytą. Ważne jest co robi dla Polski, dla społeczności w której żyje. Nie lubię ludzi, którzy mówią innym jak mają żyć. Nie ma recepty na społeczeństwo doskonałe. To co jednemu pasuje drugiemu jest uciążliwe.
maestro piąchy
maestro piąchy 9.01.2018, 13:17
Od tego czasu w Tczewie doszło do wielu bójek, podczas których wypadały zęby i pękały kości twarzoczaszki. Ta szarpanina to przy tym igraszka w piaskownicy.
Ja
Ja 9.01.2018, 17:33
Tu chodzi o podtekst polityczny przecież.
born in the prl
born in the prl 9.01.2018, 18:45
Ale wyroku politycznego nie będzie chyba co?
ON
ON 9.01.2018, 21:04
A to się zobaczy.

Pozostałe