Przy ul. Czyżykowskiej 17 ponownie zagości sportowa rywalizacja w szczytnym celu. W zeszłym roku w kwietniu udało się zebrać środki na defibrylator. AED jest dostępny w sali gimnastycznej dla uczestników różnych sportowych aktywności - od szkolnych zajęć WF-u po amatorskie rozgrywki koszykarskie i siatkarskie. Podczas całego wydarzenia na konto organizatorów wpadło łącznie 6 134 złote i 70 groszy.
Tegorocznym beneficjentem specjalnego meczu jest Fundacja Herosi opiekująca się od 2009 roku dziećmi z chorobami nowotworowymi. Działa m.in. poprzez zbieranie pieniędzy na specjalistyczny sprzęt medyczny czy chemię. Zmienił się cel, zmienił się także przeciwnik zespołu "Przyjaciół" (wspólnej drużyny nauczycieli tczewskich szkół). W zeszłym roku mierzyli się z przedstawicielami służb mundurowych - policjantami, strażakami, ratownikami medycznymi. Teraz po drugiej stronie siatki stanie ekipa gminy Tczew. W drużynie znajdą się radni, sołtysi, ale również pedagodzy gminnych placówek edukacyjnych. Jak mówili na naszej antenie organizatorzy, decyzja o rozegraniu takiego spotkania padła już podczas poprzedniego meczu charytatywnego:
Magda [Tucholska - przyp. red.] przyszła na mecz i stwierdziłyśmy, dobrym pomysłem byłoby zmobilizowanie przedstawicieli gminy. Żeby pokazać, że nauczyciele się ruszają, że ludzie dorośli się ruszają, żeby włączyć w to dzieci. Żeby pokazać, że sport to czasami pot, czasami łzy, ale też radość, która może tak na dobrą sprawę przyczynić się do postawienia szczytnego celu.
- tłumaczyła Hanna Kwaśniak
Siatkarze zagrają według standardowych zasad (do trzech wygranych setów). Zawodnicy dopuszczają jednak możliwość rozegrania dodatkowej partii, aby zapewnić kibicom więcej emocji i czasu na udział w towarzyszących atrakcjach.
Bilet, który jest losem
Wejście na wydarzenie jest możliwe po wykupieniu tzw. „cegiełki” w cenie 10 zł. Każdy bilet bierze jednocześnie udział w losowaniu nagród. Lista fantów obejmuje vouchery na usługi lokalnych (choć nie tylko) przedsiębiorców – od zabiegów fizjoterapeutycznych i masaży, przez lekcje nauki gry na deskorolce, aż po bony do lokali gastronomicznych i salonów tatuażu.
Oprócz loterii przewidziano licytacje sportowych gadżetów, w tym m.in. koszulkę Bartosza Bednorza z podpisami drużyny Projektu Warszawa czy trykot Kamila Semeniuka (z ZAKSY Kędzierzyn-Koźle) z autografami zawodników. Wylicytowane kwoty zostaną przeznaczone w całości na fundację.
Chętni do wsparcia dzieci z chorobami nowotworowymi będą mogli również wrzucić pieniądze do puszki.
Poniżej pełna rozmowa z Hanną Kwaśniak, Magdaleną Tucholską i Szymonem Stangelem o zbliżającym się meczu:
Spotkanie rozpocznie się o godzinie 13:00 w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Branżowych przy ul. Czyżykowskiej 17.





![Poeci poszukiwani! Powstaje tomik wierszy [ROZMOWA] Poeci poszukiwani! Powstaje tomik wierszy [ROZMOWA]](https://static2.radiotczew.pl/data/articles/sm-16x9-poeci-poszukiwani-powstaje-tomik-wierszy-1759143015.jpg)




Napisz komentarz
Komentarze