Przejdź do głównych treści
Przejdź do wyszukiwarki
Przejdź do głównego menu
Reklama
Facebook.com
Instagram.com
wtorek, 17 marca 2026 23:30
Ułatwienia dostępności
Zaloguj się
WŁĄCZ RADIO TCZEW!
KONKURS!
OFERTA REKLAMOWA
TVK TELKAB
Newsletter
START
SŁUCHAJ
LOKALNE
KULTURA
SPORT
MAMY 10 LAT!
Weź udział w konkursie!
Warsztaty dla młodzieży
Partnerzy 10-lecia
Nasza historia
PODCASTY
WYDARZENIA
RAMÓWKA
O NAS
REKLAMA
Pokaż pozostałe elementy menu
Reklama
Reklama
Strona główna
Artykuły
Audycje
Audycje
Wybierz kategorię
Z kraju i ze świata
Audycje
Wiadomości lokalne
Sport
Na sygnale
Kultura
100-lecie Niepodległości
Wiktoria 1920
Artykuły promocyjne
Wybory 2023
Wybory samorządowe 2024
Wybory do Parlamentu Europejskiego 2024
Wybory Prezydenckie 2025
Audycje
Sortuj
Najnowsze
Najstarsze
Najczęściej czytane
Najlepiej oceniane
Filtruj
Reset
Opinie w Radiu Tczew 10.07.: wakacyjne spotkania prezydenta i zagrożenia czyhające w internecie
10 lipca gośćmi Opinii w Radiu Tczew były dziennikarki Barbara Jackiewicz i Aleksandra Kęprowska. Porozmawialiśmy m.in. o wakacyjnych spotkaniach prezydenta Tczewa z mieszkańcami oraz o bezpieczeństwie i zagrożeniach w sieci.
12.07.2024 14:33
"Gas do dechy", czyli zawody deskorolkowe w Tczewie [ROZMOWA]
Jazda na deskorolce to ich pasja, którą chcą zarażać innych.
12.07.2024 10:20
Akcja Czysta Wisła. Ruszają zapisy do 2. edycji! [ROZMOWA]
Gotowi na sprzątanie Wisły i jej dopływów? Już teraz możesz dołączyć do 2. edycji Akcji Czysta Wisła, która potrwa od 30 sierpnia do 15 września. Zarejestruj się i stań się częścią tej wyjątkowej inicjatywy!
12.07.2024 08:00
Spędź lato z Centrum Kultury i Sztuki [ROZMOWA]
W piątek, 5 lipca nasze studio odwiedzili Janek Skerka i Nadia Zielińska z Centrum Kultury i Sztuki.
08.07.2024 11:27
Strefa Mocnych Dźwięków #102: mnóstwo nowości i wywiadów
Audycja "Strefa Mocnych Dźwięków" zawsze w środy wieczorem o godz. 20:00. Posłuchaj jeszcze raz odcinka #102 (premierowa emisja w środę 03 lipca 2024 roku o godz. 20:00)!
07.07.2024 15:00
Opinie w Radiu Tczew 03.07.: odrzucona petycja o zerwanie współpracy z izraelskim miastem i zamknięcie wiaduktu na ul. 30 Stycznia
3 lipca gościem Opinii w Radiu Tczew była dziennikarka portalu Tcz.pl Jolanta Pobłocka oraz dziennikarz Telewizji Tetka Krzysztof Repiński. Porozmawialiśmy między innymi o miejskiej sesji absolutoryjnej oraz o zakończonych niedawno oraz planowanych inwestycjach.
05.07.2024 14:35
Strefa Mocnych Dźwięków #101: letnie festiwale metalowe
Audycja "Strefa Mocnych Dźwięków" zawsze w środy wieczorem o godz. 20:00. Posłuchaj jeszcze raz odcinka #101 (premierowa emisja w środę 26 czerwca 2024 roku o godz. 20:00)!
30.06.2024 11:00
Sportowe Chęci: Cieszyć się z remisu z Francją, czy nie?
Gośćmi Sportowych Chęci (26.06) byli Mateusz Sroka oraz Grzegorz Pawłuszek. Program poprowadzili Michał Bollin i Dawid Komorowski.
30.06.2024 10:00
3
Kryzys jest ogólnoludzki [ROZMOWA]
Kryzys wieku średniego u kobiet to zjawisko, które może wystąpić w wieku 40-50 lat. Charakteryzuje się zmianami emocjonalnymi, psychologicznymi i fizycznymi. Wiele kobiet w tym okresie zmaga się z pytaniami dotyczącymi sensu życia, osiągnięć zawodowych, relacji osobistych oraz starzenia się.
30.06.2024 09:00
Natura Okiem Artura #2: Nietoperze i ranienie drzew
W drugim odcinku "Natury Okiem Artura" rozmawialiśmy o nietoperzach i dniu bielinka kapustnika.
29.06.2024 11:00
Tczewska Tereska w akcji
Po raz trzeci w Tczewie realizowany jest projekt Tczewska Tereska Dzieciom, który wspiera społeczny i psychiczny rozwój dzieci.
29.06.2024 10:00
1
Opinie w Radiu Tczew 26.06.: pociąg z Tczewa do Pragi oraz muzyczne sobótki na bulwarze
26 czerwca gośćmi Opinii w Radiu Tczew byli dziennikarze Damian Myszewski i Jan Krupiński. Porozmawialiśmy m.in. o Sobótkach Tczewskich i atrakcjach na Bulwarze nad Wisłą, a także o planowanym pociągu z Tczewa do czeskiej Pragi.
28.06.2024 14:47
Poradnia laktacyjna już od roku działa w Szpitalach Tczewskich [ROZMOWA]
Poradnia laktacyjna to miejsce, w którym można uzyskać pomoc w przypadku problemów z karmieniem.
26.06.2024 12:56
2
Strefa Mocnych Dźwięków #100: muzyczni goście na żywo!
Audycja "Strefa Mocnych Dźwięków" zawsze w środy wieczorem o godz. 20:00. Posłuchaj jeszcze raz wyjątkowego, bo trzygodzinnego i realizowanego w całości na żywo odcinka #100 (premierowa emisja w środę 19 czerwca 2024 roku o godz. 20:00)!
22.06.2024 14:00
Sportowe Chęci: Siatkówka sportem narodowym? [ROZMOWA]
Gośćmi Sportowych Chęci (19.06) byli Hanna Kwaśniak i Szymon Stangel. Program prowadzili Piotr Wojciechowski i Dawid Komorowski.
22.06.2024 09:00
1
O co naprawdę chodzi w jodze? [ROZMOWA]
W piątek, 21 czerwca nasze studio odwiedziła Dominika Dziemidowicz, właścicielka studia "Joga po prostu".
21.06.2024 11:33
1
"Czyste powietrze" i "Ciepłe mieszkanie" okiem Magdaleny Tkaczyk [ROZMOWA]
We wtorek 18 czerwca gościem Radia Tczew była Magdalena Tkaczyk - naczelnik Wydziału Rozwoju Miasta Urzędu Miejskiego w Tczewie. Naszym słuchaczom powiedziała wszystko to, co warto wiedzieć o programach "Czyste powietrze" i "Czyste mieszkanie".
21.06.2024 08:00
Opinie w Radiu Tczew 19.06.: budżet obywatelski oraz zbliżające się zamknięcie wiaduktu w ciągu ul. 30 Stycznia
19 czerwca gośćmi Opinii w Radiu Tczew byli dziennikarze Krzysztof Repiński i Dawid Komorowski. Porozmawialiśmy o przyszłorocznej edycji budżetu obywatelskiego, o komplikacjach spowodowanych planowanym remontem wiaduktu przy ul. 30 Stycznia i o piłce.
20.06.2024 14:15
Młodzi, ale czy aktywni? [REPORTAŻ]
Czy młodzi są chętni do działania i rozwoju? W jaki sposób się realizują? O tym opowiedzieli radni z Młodzieżowej Rady Powiatu Starogardzkiego.
20.06.2024 12:42
Zbliża się festyn diecezjalny. Opowiada ks. Bartłomiej Labuda [ROZMOWA]
Radio Tczew odwiedził bardzo wesoły gość - ksiądz Bartłomiej Labuda. Opowiedział naszym słuchaczom o zbliżającym się festynie diecezjalnym dla osób z niepełnosprawnością.
20.06.2024 10:00
40 lat z hakiem Piotra Bukartyka [ROZMOWA]
W środę, 12 czerwca nasze studio odwiedził Michał Szczeblewski z zespołu Ajagore, który będzie towarzyszyć Piotrowi Bukartykowi podczas koncertu w Tczewie.
19.06.2024 09:00
poprzednia
1
...
29
30
31
32
33
34
35
...
następna
KOMENTARZE
Poprzednie
Następne
Autor komentarza:
Kropa
Treść komentarza:
Dzięki
Data dodania komentarza:
15.03.2026, 08:54
Źródło komentarza:
Kolejna rozmowa z cyklu "Spotkania z uczestnikami Tczewskiego Koła Literatów: [ROZMOWA]
Autor komentarza:
Gdanska
Treść komentarza:
Ale macie cymbała prezydenta:) co za pyszny przyklad samorządowego głupka:)
Data dodania komentarza:
11.03.2026, 23:17
Źródło komentarza:
Łukasz Brządkowski: "Oficjalnie nikt nic nie wie”. Brak formalnych informacji w sprawie wiceprezydent Joanny Grabowskiej
Autor komentarza:
Radek
Treść komentarza:
I bdb, byle jak najszybciej. Może coś się ruszy z pustostanami w Tczewie i okaże się, że miasto nie musi powiększać terenu pod mieszkaniówkę
Data dodania komentarza:
6.03.2026, 23:15
Źródło komentarza:
Pustostany nie powinny stać puste. To obniżyłoby czynsze
Autor komentarza:
Apl
Treść komentarza:
Każdy kij ma dwa końca: w Gminie też była zmasowana akcja nawoływania do udziału w konsultacjach, która przybierała różne formy. Spośród 6522 osób, które w tym uczestniczyły, tylko 908 osób zamieszkuje sołectwa w całości przyłączane do miasta (czyli 14%). W Bałdowie i Knybawie głosowało razem 257 osób, z czego 26 za, 223 przeciw (87%), a 8 wstrzymało się. W Rokitkach 651 osób, z czego 72 za, 570 przeciw (88%), 9 wstrzymało się. Frekwencja tych wsiach w okolicy 30% czyli znacznie poniżej średniej z całej gminy - 42,08%. Zawsze to rzecz jasna lepiej niż w mieście, jeśli popatrzeć proporcjonalnie, ale szału też nie ma jak na tak ważną sprawę. Ogólnie, miarodajność tego rodzaju konsultacji jest ograniczona i dyskusyjna jak już słusznie zauważył w-ug. Może referendum byłoby tu bardziej adekwatne, ale wtedy, żeby było uczciwie, udział powinni brać w nim (po stronie gminy) wyłącznie osoby zamieszkujące terytoria włączane do miasta. Do tego - jako osoby nadzorujące - przedstawiciele gminy w lokalach głosowania w mieście i przedstawiciele miasta w lokalach głosowania na wsiach.
Data dodania komentarza:
28.02.2026, 17:03
Źródło komentarza:
Dwa głosy w sprawie granic: Miasto za poszerzeniem, gmina zdecydowanie przeciw
Autor komentarza:
Apl
Treść komentarza:
Zabrakło w treści artykułu istotnej sprawy. Cytat z wypowiedzi radcy prawnego Gminy Tczew: "Uchwała intencyjna Rady Miejskiej w Tczewie wskazuje jedynie, iż wyraża się wolę zmiany granic administracyjnych miasta. Na próżno szukać w tej uchwale z stanowiska Rady Miejskiej w Tczewie, iż zamierzają oni wystąpić o uzyskanie opinii do Rady Gminy Tczew. Jeżeli już pan prezydent i Rada Miejska w Tczewie chcieli, aby Rada Gminy Tczew dokonywała opiniowania rady intencyjnej, to winno to uchwały intencyjnej, to winno to być wprost wyrażone w jej treści. Rada Miejska w Tczewie postanawia wystąpić do Rady Gminy Tczew z wnioskiem o zaopiniowanie danego tematu. Jest to kompetencja wprost przyznana w ustawie radzie gminy czy radzie miasta, nie organowi wykonawczemu, jakim jest prezydent. W uchwale rady miejskiej w Tczewie ani nie ma wskazania, że zamierzają oni wystąpić do rady gminy Tczew o zaopiniowanie, ani nie ma upoważnienia organu wykonawczego, jakim jest prezydent, żeby mógł zwrócić się do Rady Gminy Tczew. W mojej zatem ocenie pan prezydent występując do nas z wnioskiem o zaopiniowanie tego tematu działał bez należytego upoważnienia wyrażonego w formie uchwały. Działał również bez upoważnienia ustawowego, ponieważ ustawa takich kompetencji organu wykonawczemu nie przyznaje." Jeżeli miasto się z tego zarzutu nie wybroni prawnie, to oznacza tylko to, że bez względu na stronę merytoryczną wniosku, najprawdopodobniej zostanie on uwalony przez MSWiA z uwagi na poważne uchybienie proceduralne, a pewnie i wojewoda dołączy w tej sprawie stosowną opinię do wniosku. To oznacza, że z procesu rozszerzenia granic Tczewa w 2026 r. nic raczej nie będzie. A rok 2027 i późniejsze są już wielką niewiadomą z uwagi na procedowaną ustawę w sejmie.
Data dodania komentarza:
28.02.2026, 10:30
Źródło komentarza:
Gmina Tczew odpiera plany miasta
Autor komentarza:
Teren
Treść komentarza:
Zaorali miasto. Szok
Data dodania komentarza:
27.02.2026, 13:39
Źródło komentarza:
Gmina Tczew odpiera plany miasta
Reklama
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Kim jest Tadeusz Batyr? Druga twarz kandydata na prezydenta
Napisał biografię szefa trójmiejskiej mafii, a w telewizji chwalił Karola Nawrockiego. Nawet się z nim spotkał. Rzecz w tym, że Karol Batyr i Karol Nawrocki to jedna i ta sama osoba.
Data dodania artykułu:
18.03.2025 12:00
Łukasz Brządkowski: "Oficjalnie nikt nic nie wie”. Brak formalnych informacji w sprawie wiceprezydent Joanny Grabowskiej
Prezydent Tczewa Łukasz Brządkowski zabrał głos w sprawie medialnych doniesień dotyczących wiceprezydent Joanny Grabowskiej. Jak podkreślił, ani on, ani sama zainteresowana nie otrzymali dotąd żadnych oficjalnych informacji od policji. Sprawa - według przekazanych danych - nie dotyczy działalności urzędu i ma charakter prywatny. Ratusz oczekuje na formalne ustalenia, a obowiązki nieobecnej wiceprezydent przejęła sekretarz miasta.
Data dodania artykułu:
27.01.2026 12:45
Liczba komentarzy artykułu:
8
Labubu to dzieło szatana? Przed zabawką ostrzegają Żołnierze Chrystusa
Chińska maskotka podobija Polskę, a według niektórych może być to “naczynie” dla demonów niższego szczebla. Mowa o azjatyckim Labubu, na którego punkcie oszalały dzieci.
Data dodania artykułu:
15.07.2025 18:00
Liczba komentarzy artykułu:
1
Kogo wybrać na prezydenta RP? Zrób test wyborczy! [SONDA]
Aż trzynaście osób do wyboru. Która z nich najbardziej nam pasuje? Czym kierować się podczas podejmowania decyzji, na którą osobę kandydującą w wyborach Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej zagłosować?
Data dodania artykułu:
25.04.2025 10:00
Liczba komentarzy artykułu:
1
artykuł sponsorowany
Jak każdy z nas może chronić wodę? Rozmowa o projekcie "Od źródła do Bałtyku"
Choć woda jest jednym z najcenniejszych zasobów, często traktujemy ją jak coś oczywistego. W dzisiejszych czasach, gdy zmiany klimatyczne i susze stają się coraz bardziej realnym zagrożeniem, warto zastanowić się, jaki wpływ mamy na środowisko i jak możemy dbać o zasoby wodne.
Data dodania artykułu:
12.09.2025 10:00
Reklama