Proces prezydenta Tczewa. Bez rozstrzygnięcia o umorzeniu

  • 27.07.2018, 16:06 (aktualizacja 27.07.2018, 17:51)
  • Marta Irzyk
Proces prezydenta Tczewa. Bez rozstrzygnięcia o umorzeniu Marta Irzyk

Podziel się:

Oceń:

Sąd Rejonowy w Malborku nie zdecydował dziś o ewentualnym umorzeniu sprawy prezydenta Mirosława Pobłockiego, oskarżonego o przekroczenie uprawnień i złamanie ustawy o ochronie danych osobowych. Prokuratura wniosła o odroczenie posiedzenia, by autor aktu oskarżenia, przebywający obecnie na urlopie, mógł odnieść się do wniosku obrony, która domaga się właśnie umorzenia postępowania.

 

Na posiedzeniu 27 lipca obrona także wniosła o więcej czasu, by zapoznać się z pismami prokuratury. Mecenas Joanna Grodzicka, obrończyni Mirosława Pobłockiego, przypomniała, jaki wniosek złożyła na poprzedniej rozprawie. Chodzi o umorzenie postępowania i ewentualne odesłanie sprawy do prokuratury:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Następne posiedzenie zaplanowano na 17 sierpnia.

Przypomnijmy, że proces jest pokłosiem tzw. afery plakatowej. z 2015 r. Na plakatach pojawił się wizerunek Mirosława Pobłockiego w roli św. Mikołaja rozdającego sowite pensje i premie prezesom miejskich spółek. Całość opatrzona była dopiskiem „Władza się wyżywi...”. Domniemanym inicjatorom akcji prezesi wytoczyli proces cywilny. Jako dowód wykorzystano nagrania z miejskiego monitoringu, które przekazał właśnie prezydent miasta. Mirosławowi Pobłockiemu grozi do 3 lat więzienia.

Na pierwszej rozprawie obrona wniosła o wyłączenie jawności posiedzenia, ale sąd wniosek odrzucił. Więcej przeczytasz TUTAJ

Marta Irzyk

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe