Blok powstanie - radni odrzucili wniosek mieszkańców

  • 27.07.2017, 12:17 (aktualizacja 27.07.2017, 18:00)
  • Wojciech Stobba / Radio Tczew
Blok powstanie - radni odrzucili wniosek mieszkańców

Podziel się:

Oceń:

Tczewscy radni na nadzwyczajnej sesji głosowali dziś nad obywatelskim wnioskiem mieszkańców, którzy sprzeciwiają się deweloperskiej inwestycji w sąsiedztwie bulwaru nadwiślańskiego.

Zdaniem mieszkańców blok, który ma powstać przy ulicy Zamkowej, nie będzie pasował do istniejącej już zabudowy i zawłaszczy przestrzeń publiczną na bulwarze. Mieszkańcy wnioskowali o zmianę zapisu w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego, a także ustanowienie opieki konserwatorskiej nad panoramą naszego miasta. Pod petycją w tej sprawie zebrali półtora tysiąca podpisów. Rada Miejska wniosek jednak odrzuciła:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Mówiła Joanna Świąder z inicjatywy społecznej “Ratujmy bulwar”. Przedstawiciel dewelopera, Łukasz Radomski podczas sesji wielokrotnie podkreślał, że firma nie buduje bezpośrednio na bulwarze. Nie wykluczył też zmian w kontrowersyjnym projekcie:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Konflikt między inwestorem a mieszkańcami skomentował prezydent Mirosław Pobłocki, który w trakcie sesji wyjaśniał, że budowa w sąsiedztwie bulwaru jest efektem wieloletniej polityki miasta:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Dodajmy, że inicjatywa “Ratujmy bulwar” zamierza odwoływać się od pozwolenia na budowę, gdy tylko zostanie ono wydane przez starostwo powiatowe.

Wojciech Stobba / Radio Tczew

Zdjęcia (3)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe