Potrzebna opinia wojewódzkiego konserwatora

  • 03.10.2017, 17:53 (aktualizacja 03.10.2017, 18:09)
  • Aleksandra Kęprowska, Barbara Jackiewicz / Radio Tczew
Potrzebna opinia wojewódzkiego konserwatora www.facebook.com/ratujmybulwar

Podziel się:

Oceń:

Wracamy do tematu budowy na ul. Zamkowej bloku wielorodzinnego. Zdaniem mieszkańców budynek nie będzie pasował do istniejącej już zabudowy i zawłaszczy przestrzeń publiczną na bulwarze.

Departament Ochrony Zabytków w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego przychylił się do prośby inicjatywy mieszkańców Tczewa "Ratujmy bulwar" i zobowiązał Pomorskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków do zaopiniowania projektu budynku, jaki jest w planach budowy na Bulwarze Nadwiślańskim:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Mówiła Joanna Świąder z inicjatywy Ratujmy bulwar. Chodzi o budynek, który ma powstać przy ul. Zamkowej. Inwestycja, zdaniem mieszkańców, nie pasuje do istniejącej już zabudowy i zawłaszczy przestrzeń publiczną na bulwarze. Do czasu wydania opinii wojewódzkiego konserwatora, losy budowy są zawieszone.

loadingŁaduję odtwarzacz...

O sprawie mówiliśmy na antenie i pisaliśmy już wcześniej. Na razie trudno jest wyrokować, jak potoczą się losy inwestycji. Do tematu będziemy wracać na naszej antenie.

Aleksandra Kęprowska, Barbara Jackiewicz / Radio Tczew

Zdjęcia (3)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe