Twórcą zwycięskiej propozycji został młody artysta o imieniu Wiktor. Według jego wizji bohaterem Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Tczewie zostanie żaba. Dla autora wizerunku ZWIKUSIA organizatorzy konkursu przewidzieli nagrodę. Jest nią hulajnoga elektryczna.
Wyszliśmy akurat tutaj do mieszkańców miasta Tczewa z propozycją, żeby stworzyć postać właśnie Zwikusia. Tak jak określaliśmy, wyobraźnia jest nieograniczona mieszkańców, szczególnie dzieci i na to bardzo mocno liczymy.
- Prezes ZWiK, Arkadiusz Gorczyński
Tak o konkursie mówił w momencie jego ogłoszenia prezes Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Tczewie Arkadiusz Gorczyński. Pełną rozmowę z prezesem można odsłuchać tutaj.
Jak wygląda ZWIKUŚ?
Komisja konkursowa zadecydowała, że nową maskotką ZWiK zostanie żaba, ale nie było to takie oczywiste. Konkurencja była wyrównana o czym świadczą przyznane wyróżnienia, które zostały przyznane Zosi i Michałowi. Ich propozycje superbohaterów również miały postać zwierzęcą. Jedna przedstawiała mysz, a kolejna kreta.
Zwycięska praca konkursowa wygląda tak:

Natomiast poniżej znajdują się prace, które otrzymały wyróżnienie:




![Poeci poszukiwani! Powstaje tomik wierszy [ROZMOWA] Poeci poszukiwani! Powstaje tomik wierszy [ROZMOWA]](https://static2.radiotczew.pl/data/articles/sm-16x9-poeci-poszukiwani-powstaje-tomik-wierszy-1759143015.jpg)





Napisz komentarz
Komentarze